malyj_gorgan: (Default)
Яка краса: історія всього з точки зору гуцулів.
Якшо хто таки трохи пробував читати в мене "Діда Иванчіка", то це йому/їй піде легко.

На почєтку всуди були гуцули,
а витак потім поробили си турки і жиди.
Гуцули були першими «фільозофами».
«Фільозоф» – то є сказане по-грецки.
Значит то само шо: «мудрагель».
А то сказане по-грецки аби не пизнати.
Бо пощо то всьо знати, єк було напочєтку?
Але греки то не були греки іно гуцули, шо вдавали грека.
Бо напочєтку ни було греків, іно всуда були гуцули...
malyj_gorgan: (Default)
You should work to reduce your biases, but to say you have none is a sign that you have many.
                   Nate Silver "The Signal and the Noise"
(MG: Пам'ятати завжди, особливо, коли говориш в статистичних термінах)

Models are opinions embedded in mathematics. Whether or not a model works is also a matter of opinion.
                  Cathy O'Neil. "Weapons of Math Destruction"
(MG: Перше речення просто гарно звучить. Друге -- вірне до очевидності, тим не менше, ми про цей ефект регулярно забуваемо. А даре-е-емно!)
malyj_gorgan: (Default)
Тут мій вчорашній пост-реклама виступу ygam’а викликав несподівану активність з незгодою. Я, в результаті, зрозумів, що частина моїх коментаторів і я побачили в пості різне, щоб не сказати протилежне. На всякий випадок поясню, що там побачив я, за що воно мені полюбилося (а автор, якщо захоче, підтвердить або заперечить).

Так от, ygam написав свої роздуми з, більш менш, одною центральною тезою: різниця між статями є фундаментальною, статі відрізняються не лише анатомічно, а, в середньому, і фізіологією (наприклад, м’язовою масою) і психологією. Ця різниця проявляється лише на рівні усередненого, окремі особи можуть бути найрізнішими. Відповідно, коли люди можуть вільно вибирати, скажімо, тему для картинки, або гру, або заняття, і виявляється, що хлопчики і дівчатка вибирають в середньому послідовно різні речі, то така асиметрія, можливо, пояснюється вищезгаданими природними відмінностями, а не лише дискримінацією або індоктринацією.
Все. Все решта -- міркування навколо теми, переважно, в вигляді особистих спостережень.

Чого в пості нема, це висновкі типу того, що дискримінації не існує, чи що різниця в професійній асиметрії пояснюється тільки природніми відмінностями. Зате є чітко проговорено, що статистична різниця не заперечує індивідуальної варіативності. І ще чіткіше підкреслено, що, в будь якому випадку, ніщо з цього не дозволяє якось обмежувати свободу вибору представникам різних статей в виборі свого шляху, така свобода обов’язкова.

Так от, хоч ніяких таких спірних висновків там нема, вірю, що, якщо комусь часто доводилося чути про природні схильності в якості доказів, що “жінки багато не заробляють лише тому, що самі не хочуть”, то у людини може виникнути спокуса змішати докупи правильне твердження і неправильний висновок і почати боротися з першим замість другого.
malyj_gorgan: (Default)
Чи не найврівноваженіші і наймудріші міркування на навколоґендерну тему, які я коли-небудь читав: http://ygam.dreamwidth.org/19021.html. (Та і, взагалі, то, як пише ygam заслуговує всілякої похвали і наслідування). Що мене вразило, це імплікація, ніби хтось класифікував погляди автора і, я так розумію, самого автора, як сексистські / шовіністські / або щось таке подібне. Шкода, якщо так. Дуже хочеться вірити, що мейстрінмні активісти, скажімо, руху феміністів, до такого не опускалися, це би відверто дискредитувало сам рух.
malyj_gorgan: (Default)
Виявляється, багато мереживних знайомих з Росії (з, на жаль, невеликої підмножини хороших людей без імперських ідей) знають і люблять Жадана, читають його в перекладах, а то і в оригіналі, і вважають одним з хороших, як не найкращих сучасних письменників на наших теренах. Приємно!

Цікаво, що, скорше за все, навряд чи хто з них читав і знає, скажімо, того ж Прохаська, прозу якого я вважаю як мінімум не менш сильною... Ок, буду чесним, просто, я його більше люблю, але і в плані літературному він теж десь там, на рівні. Так от, подумалося, що така асиметрія в популярності, скорше за все, базується навіть не на мові (мова Прохаська трохи більш западенська, але без надміру, це не гуцульська Шекерика-Доникова і не русинька як в поезії Чучки), а в змісті. Ліричний герой Жадана родом з Сов'єтського Союза в набагато більшій мірі, ніж ліричний герой Прохаська, котрий, скорше, родом з східно-європейського містечка, яке може бути чи у нас, чи в Польщі, чи навіть в Австрії. Очевидно, що для росіянина перше на порядок ближче.

Ви не подумайте, я не хочу порівнювати, що краще, а що гірше. Навпаки, це прекрасно, що в нас з'явилися хороші урбаністичні герої, крім (дуже потужніх, просто не всім близьких) героїв селянських, як у того ж Гончара. Яка-ніяка культура, не псячий хвіст! :)

1982-85

Feb. 23rd, 2017 09:49 am
malyj_gorgan: (Default)
Навіяло чи то чурками, чи то календарем, чи ранні восьмидесяті згадалися... При цьому, чомусь саме такою мовою, при тому, що я в центральноукраїнському суржику не копенгаген, так шо звиняйте, єслішо :)

В нас на районі
Празднічний день
Флаги червоні,
Звуки пісень.
    В мене вже зранку
    Бутилочка є.
    Моя коханка
    Строга олів’є
Радіо, правильну
Пєсню ушкварь!
Бо генеральний
Подох секретарь.
malyj_gorgan: (Default)
Є в Америках такий чувак, Скот Адамс,відомий тим, що створив одну з найгеніальніших серій щоденних картунів (сюжетних карикатур) Ділберта, про життя в техкорпораціях і просто про все на світі. Крім малювання, цей чувак веде блог, де проповідує свої погляди на світ і американську політику. Погляди місцями дивні, він таки трохи фрік зі своїми дивацтвами і зацикленостями, зате часом влучні. Наприклад, він задовго до виборів передбачав перемогу Трампа базуючись на його, Трампа, особистистості. А оце кілька днів тому Адамс висловився на предмет одного аспекту різниці між правими і лівими, і, не дивлячись на безумну, як звичайно, аргументацію, я погоджуюся з його висновками. Якщо коротко, там про те, що в групових акціях ліві не вміють підтримувати самодисципліну, а праві вміють. Про те, що місцевим протестуючим треба вчитися в майданівців я уже не раз згадував. Може, і правий був один з коментаторів мого посту про Берклі, який пояснив успіх Майдану тим, що там були не ліві протестуючі, як переважно воно в світі, а праві. (Якщо бути дотошнішим, то там були “і праві”, але формально правда.) З того всього, додавши сюди дещо з попередніх постів на інші теми, пора починати складати список уроків того хорошого, чому американським лівим (і як політичній силі, і, особливо, як соціальній групі) треба вчитися у американських правих:

1. Крім просто масових збіговиськ, треба тунелювати свою активність в реальну політичну роботу, типу розбудови партії, впливу на конгресменів всіх рівнів. При цьому націлювати протести треба не на абстрактні “issues” як у ок’юпайців, а на конкретних політиків, адміністраторів, організації і т. п.

2. При проведенні протестних акцій, мітингів і маршів, треба першим ділом організовувати сили самооборони і самополіції (кривий переклад self-policing, але хай буде). Раз уже, на відміну від чайнопартійних подій, в натовпі цих протестуючих легко знаходяться бажаючі розбити вітрину або перекинути машину, але не знаходиться бажаючих пристрелити придурка, значить треба в першу чергу цьому запобігати. Не можна одночасно протестувати проти системи і делегувати функції безпеки себе і довкілля системі ж. Один акт мародерства чи вандалізму успішно нівелює весь позитивний мессидж протесту.

3. Треба ставити конкретні вимоги/цілі і не відступатися від них, хоча можна додавати і вимоги в процесі. Хто з антитрампівських активістів продовжує активно настоювати на тому, щоб побачити його податки? Тоді як сам Трамп шість років не вступався від питання Обаминого свідоцтва про народження. Треба розвивати тривалість концентрації уваги (знову кривий переклад, англійською буде attention span).

Отаке. Як казав нєзабвєнний шеф вкп(б), “учіцца, учіцца і єщьо раз учіцца”.
malyj_gorgan: (Default)
Одною з головних мантр американських правих є ідея, що все треба приватизувати, бо держава все робить погано, неефективно і дорого, не те що наші чесні бездоганні бізнесмени. Ідея не нова: вона точно була мейнстрімом вже в часи іскрометних жартів Рейгана про найстрашніші слова в англіській мові, я то вперше спостерігав в виконанні команди відомого поборника сімейних цінностей і мораліста Ґінріча, ну і далі всі бачили. А оце недавно поборники антиурядових ідей вибрали собі головним такого собі Козиря... Розумніші серед його виборців визнавали, хай і без ентузіазму, що то відомий лохотронщик, але і вони, крім стандартних відмазок ((а)не Кілларі; (б) зате у ліваків істерика), мріяли часом собі, як він, такий весь з себе ефективний менеджер, наведе "порядок" в уряді... ну або хоч трохи покращить.

Ну шо я вам можу сказати? Бу-га-га. Ось, наприклад, яке класне покращення ефективності спіткало сьогодні працівників Департаменту Енергетики від Dept of State (ок, я точно знаю, що це дійшло до нац. лабораторій, але якщо це тільки для вчених, то тим більше чорт зна що виходить):

Оскільки світ жорстокий та підступний, просто так їздити за кордон по роботі більше не можна! Можна лише тим, хто пройде охвіційний трейнінґ "High Threat Security Overseas Seminar Training". Причому, якщо ти, юзернейме, протягом року подорожуватимеш в ризикових місцях світу менше 45 днів, то тобі на п'ять років вистачить і п'ятигодинного онлайн навчання, за яке ти з своїх робочих грошей заплатиш $55. Зате якщо ти, не дай бог, хочеш проподорожувати 45 днів або більше, то прошу дуже на п'ятиденний семінар в містечко Самміт Поінт в штаті Вест Вірджінія. На цей раз тобі доведеться заплатити $1875, плюс житло, харчування, транспорт і дрібні витрати. В залежності від того, звідки їхати, тисячі три-чотири вийде. Державних (твоїх, платнику податків) грошей, які пройшли по бюджетних статтях "наука", "медицина", "охорона природи" і т. д. Звичайно, це ще не рахуючи заробітної плати тих, хто, замість займатися наукою, медициною і далі по списку, сидить за партою і слухає високоінтелектуальні страшилки про закордон. А це, дорогий платнику податків, буде від п'яти до п'ятнадцяти тисяч доларів, як не більше, залежно від того, чи ми говоримо про постдока чи про серйозного адміністратора / вченого рівня професора і залежно від точного місця роботи майбутнього мандрівника нашим шаленим і небезпечним світом, бо overhead'и в нацлабораторіях з державним менеджментом порядка 230%, а в лабораторіях з "ефективним" приватним менеджментом, кажуть, помітно більше. А тепер додамо кошти на створення і підтримку цеї програми, як в самому Самміт Поінті, так і по всій країні, всі ті додаткові витрачені години на організацію цих поїздок, на котроль, що ніхто про це не забув, на облік і звітування... Ефективно !!!

Одне цікаво, холєра, а хто, кому, як і скільки заплатив за те, що воно буде тепер лише в Західній, блін, Вірджинії? В тих краях конгресменить Дейвід МакКінлі, ніби, чайнопартієць, але їх чайнопартійні принципи, очевидно, лише для вивісок, а корупцію варто згадувати, лише в контексті Клінтонів і їх фонду. Зате його виборці, обдовбані опіатами вествірджинці, напевне, всі поголовно вірять, що вже вони-то від уряду не бачать і копійки... Цікаво, а у Трампів там власності нема десь поряд? Чисто випадково?

Ну а на десерт -- вишенька на торті. Ви, певно, звернули увагу, що я так і не написав, які ж то такі небезпечні країни, що в них не пускають, поки ти не вивчиш всього, що лише можна вивчити на передгір'ях Апалач. Не переживайте, список є -- в кінці поста. Під катом, правда, -- все-таки 78 країн. Так так, сімдесят вісім. Вся Африка, Близький Схід (включно з Ізраілем, ібо нєфіґ), Середня Азія. Ну там, заодно, Пакистан, Бангладеш, Індія. А, ще Мексіка, але лише кілька штатів. Словом, дрібнички, не варто й згадувати (c) Але не переживайте! Це лише на цей рік не варто згадувати. В 2018 році додадуть 39 країн Західної Півкулі, включно з, наприклад, Канадою. А з першого січня 2019 додадуть ще 51 країн: решту Азії, Океанії і, так-так, Європу. На всякий випадок, в листі додано посилання на списки країн Західній Півкулі, Азії і Європи. Видно, спеціально для тих американців, які уже однозначно great again.

Отак от, дорогенькі. Brave new world. А ви ще хотіли, щоби його величність вам свої податки показав. Хоча, може, покаже. Тим, хто закінчить недорогу трьохсеместрову програму зручно базовану в Мар а Лаґо

Як і обіцяв, список країн, перебування в яких більше полутора місяців на рік уже вимагає
спеціальних новних знань: (а Кубу, до речі, не включили) )

Update: Funny touch, нову політику розповідають зараз, а вебсайти агенств кажуть, що вписали все туди ще на початку січня. Воно, канєшно, все одно війни Конгресу з Адміністрацією, але хтось же це запустив по етапу саме зараз?
malyj_gorgan: (Default)
(попередній розділ)
На Видохрестний Свєтий вечєр досвіта, наколи зорі, наробила баба воскових хрестиків на водицу. Наметала їх у накривчєсту коновочьку из перекладуваними сливинов доґами. Зав’єзала коновочьку у писану вовнєну тайстрину й подала її вуйкови, шо йшов до церкви, наколи днина, по водицу.
Сама борше из вуйнов узєлиси до варіня свєтої вечєрі из дванацітьох писних страв. Тої днини мусів и я ниївши ждати на водицу, доків її ни виніс вуйко вид церкви, бо баба казала, шо тої днини усі мусєт говіти хреста.
Ще про гуцульскі Водохреща, християнство проти язичництва і навіть про голих дівок )
(наступний розділ)
malyj_gorgan: (Default)
Якщо хто планував прийти, нагадую, що сьогодні о п'ятій при українській церкві буде концерт. Ми з Дружиною співаємо перші, тому приходьте завчасно. Бар буде працювати задовго до початку :-)
malyj_gorgan: (Default)
Якщо хто не в курсі, я до минулого року якийсь час був краєчком задіяний в одній з ведучих нейрофізіологічних груп, які вивчали (і зараз вивчають) хворобу Альцгаймера і всяку іншу деменцію. Зараз вже майже від того відійшов, але не до кінця, дуже вже цікава тема, ну і треба знати, до чого себе готувати: в кінці-кінців деменція почнеться в кожного з нас, хто не встигне померти в тверезому розумі і світлій пам’яті від причин насильницьких або серцево-судинних, онкологічних і т. п. Так от, минулого тижна проскочила цікава новина в цій області: показано, що, принаймні серед старших жінок, імовірність появи симптомів деменції в кілька разів зростає, коли дихаєш забрудним повітрям. Новина вийшла за межі наукової літературі і дійшла до LA Times, які, цілком справедливо, нагадали, що дії нової адміністрації спрямовані, в результаті, на збільшення забруднення повітря. Це ж яка класна conspiracy theory будується. Особливо, якщо додати два інших відомих факти про хворобу Альцгаймера. По-перше, рання симптоматика це дратівливість плюс деякий когнітивний занепад, читай, слабша пам’ять і втрата здатності будувати складні логічні конструкції. По-друге, хоча Альцгаймера лікувати не вміють, досить переконливо доказано, що його симптоми розвиваються помаліше у людей, які регулярно напружують свій мозок: більше читають, думають, вчаться, більш освічені in the first place. Тепер, власне конспіраційна теорія:
- Вибори виграє кандидат від менш освічених шарів населення.
- Цей кандидат і його представники в своїй риториці регулярно нападають на інших, заперечують реальність, протиречать самі собі і оперують надмірно спрощеними поняттями і ідеями, в результаті, знаходячи диспропорційну підтримку у виборців злобних, які не звертають уваги на минуле і ігнорують непримітивні логічні конструкти. Читай, у людей з першими симптомами хвороби Альцгаймера.
- Нова адміністрація відміняє регуляції стосовно чистоти повітря, збільшуючи забруднення і, відповідно, збільшуючи кількість предеменційних пацієнтів.
. . .
- Profit (профіт не профіт, але позитивний зворотній зв’язок :))


Хоча, не думаю. Вірніше, не “не думаю”, а наївно надіюся, що в них в мозках достатньо бета-амилоїду і тау нейрофібрилярних клубків, щоби така складна багатоходівочка їм вже стала недоступна,
malyj_gorgan: (Default)
And now for something completely different -- якщо хто хотів подивитися на моїх діток, або просто оце якраз вчиться рахувати українською:

twimc

Feb. 6th, 2017 04:10 pm
malyj_gorgan: (Default)
Мій пост минулого тижня про протести в Берклі навіть прочитало і обговорювало кілька людей. (Переважно, на жаль, у [personal profile] yakov_a_jerkov'а в перекладі на мову Тургенєва і його муму.) Правда, у мене закралася підозра, що частина коментаторів мене чи то неправильно інтерпретували, чи то додумали за мене. Насправді, моя думка на протести типу берклійських далека від однозначної. Сьогодні оце via [profile] rsokolov прочитав аналіз ситуації, досить таки близький до моїх власних думок. Я це чого пишу, просто, to whom it may concern, якщо комусь цікаво, що ж я про все це насправді думаю :)
Це про те, якими би мали бути протести. А про те, що я думаю про агресивні протести, які вже були, я процитую свій власний комент дворічної давності звідси:
Якби розганяти це діло пробували хоч трохи жорсткіше, то воно б заглохло одразу, але жорсткіше не можна, бо можуть постраждати невинні. Такий підхід деколи дратує, особливо, коли здається, що ну ясно же, що там нема кого шкодувати... але добре, що тут підхід саме такий, оце і є цивілізована держава. Бо коли мєнти навчаються бити по натовпу одразу, то вони лише спочатку так б'ють тільки поганих, а дуже скоро починають всіх підряд.

Berkeley

Feb. 2nd, 2017 04:12 pm
malyj_gorgan: (Default)
У [personal profile] yakov_a_jerkov енергійне обговорення наслідків вчорашніх протестів в Берклі. Як давно і, надіюся, надовго житель цього самого Берклі, скажу пару слів на тему.

Якщо хто не в курсі, коротка історична довідка. Берклі -- стотисячне містечко через Затоку від Сан Франциско, дуже миле і приємне до життя в чисто споживацькому плані. Крім того, в Берклі знаходиться найперший і найвідоміший з десяти кампусів Каліфорнійського Університету. Школа світового рівня, один з жменьки кращих університетів країни, arguably, кращий з неприватних університетів. Місце круте не лише в плані викладання, а і в науці, скажімо, між фізфаком і матфаком тут є парковка “лише для Нобелівських лауреатів” (правда, Філдзівським медалістам теж можна), і знаєте, там регулярно паркуються :) Крім науки, Берклійський кампус відомий політичною активністю своїх студентів. Студентські протести шестидесятих увійшли в історію і культуру, потім вже було потихше, але ніколи не затихало повністю. Вважайте, у Берклі уже репутація протестності. Репутація настільки встановлена, що влаштування на кампусі виступу одного з яскравих трампотролів -- чистої води провокація. Якщо брати до уваги не історичність фактів, а передбачувану реакцію, воно приблизно настільки ж провокація, як влаштувати виступ колишнього ведучого колумніста “Фолькіше Беобахтер” в Техніоні в п’ятидесятих. Хоча, на відміну від того, що би можна було чекати в такій годвінівській ситуації, студенти протестують мирно.

Продовження довідки: очевидно, крім студентів в місті є купа інших жителів, і останні пару десятиліть “буйні” учасники всяких берклійських протестів -- уже давно не студенти університету, а колишні студенти і їх симпатизанти. Серед них є пара підтечій з різними ідологіями, включно з марксистськуватими хіппі (вони не жили в Союзі, а про маркса читали на чиїйсь футболці, тому не бачать протирічь) і, зокрема, з агресивними анархістами. Ці люди з різних причин продовжують тусити в наших краях, протестуючи на різні теми, коли є нагода, при цьому, зрідка простестуючи агресивно, хоч і без геть радикальних речей типу стрільби. Фактично, вони паразитують на протестній репутації Берклі, при цьому створюють позитивний зворотній зв’язок, підтримуючи цю саму репутацію. Серед цих людей уже трохи є тих, хто і похуліганити може, хоча відвертого мародерства я би серед них не чекав. Але так, серед таких “примкнувших”, що берклійців, що приїжджих можна часто знайти одиниці, хто хоче банально побуянити і зробити капость.

Нарешті, кінець довідки: південний захід Берклі плавно перетікає в досить таки кримінальний райончих Окленда, міста місцями депресивного з високою злочинністю, наркобандами, расовими проблемами і т. д. Тобто, серед бідних берклійців є купа особистих контактів з чисто кримінальними елементами оклендського ґетто, а в межах швидкого доїзду є і інші міста і райони з усіма стереотипними урбаністичними проблемами: gangs, guns, drugs, все таке. Відповідно, коли починаються якісь заварушки, на них легко злітаютьтся молоді негритянські хлопці з сумнівною репутацією, досвідом конфліктів з законом і злостю на багату білу Америку. І от серед них частенько попадаються і такі, хто хоче похуліганити на чужому протесті, і такі, хто і помародерити на такому не проти...

Словом, хоч про вчорашні протести ми ще толком нічого не знаєм, але історично воно, переважно, що найбільше матеріальної шкоди від категорій з двох останніх абзаців. Я про якийсь з таких протестів уже писав два роки тому:
http://malyj-gorgan.dreamwidth.org/33249.html .

Висновки:
1. Місцевим далеко до українців. У нас на протестах народ, по факту, протестує проти того, що треба, і, порівняно з рештою світу, дуже ефективно займається самонаведенням порядку. Реально, той факт, що під час Майдану за межами границь бойового протистояння з силовиками всі вітрини були цілі і ніхто не ховався від натовпу, -- привід для щирої гордості за наших людей. Судячи за тим, що розповідають новини з усього світу про різні протести, більше майже ніхто так не вміє.
2. Так, оскільки з самоорганізацією протестантів в Берклі і деінде в Штатах не дуже, воно все легко ловиться на провокації. Тому в більшості випадків, коли намагаєтеся знайти винного, шукайте провокатора. Але всім урок: провокаторів в цьому світі тільки більшає, тому треба вчитися їм протистояти.
3. А обрізати федеральне фінансування дослідних програм Берклі через події під час студентських протестів настільки ж розумно, як ампутувати ногу, бо на ній вискочила алергічна реакція на щось. Або, допустім, обрізати всі федеральні програми з медицини, соц страхування і т. д. в штатах, представники яких голосували за республіканців ;) Хоча б обамакер обрізати: вони ж самі не хочуть!
malyj_gorgan: (Default)
В машині по дорозі на роботу слухав цікаву розмову двох випадкових попутчиків-архітекторів, старого американця і молодого грека, вони обговорювали між собою деякі свої нинішні і колишні проекти. Молодий працює на велику глобальну компанію, розповідав, що задіяний в великому проекті з Нідерландів. Виявляється, там є серйозна проблема: більше як півстоліття качали нафту в себе і поряд на шельфі, викачали так багато, що зараз почалися землетруси. А що район в класично геологічному плані неактивний, то всі будинки абсолютно не сейсмостійкі і потенційно можуть завалитися від землетруса такої сили, який в Каліфорнії і не помітять толком. Відповідно, зараз іде масова апостеріорі оцінка стійкості всяких різних споруд і планування дій по їх сейсмологічному зміценню. Хто тут у нас давно живе, певно не раз чув про seismic retrofit, так от, це воно і є. Старий архітектор запитад, чи то урядовий проект. А молодий відповідає, що ніфіґа, що уряд довго взагалі мовчав і заперечував, що якісь землетруси є чи можуть бути, зараз роздупляється, але не так скоро. А платять за це діло нафтодобувні компанії, які зрозуміли, що якщо вони не заплатять багато зараз, то потім доведеться платити ще більше.

Мені ця розмова нагадала ситуацію останнього десятиліття в Оклахомі. Там внаслідок фракінґа було все те ж саме, хоча причиною землетрусів було скорше не так утворення під землею пустот, як сам процес гідророзриву пластів. Пишу “скорше”, бо геть точно механізм ще не розібрали, хоча сам факт зв’язку фракінґа зі зростанням сейсмічної активності, нарешті, визнали. А не розібрали зокрема тому, що ще кілька років тому дуже багато хто голосно і нахраписто всім доказували, що ніякого зростання сейсмічної активності не було, нема і бути не може. Причому я підозрюю, що основним джерелом таких тверджень були люди, які працювали на ті самі нафтодобувні компанії і всяку нафтопериферналію, від виробників труб до пов’язаних з ними політичних сил. Без статистики, лише anecdotal evidence. Так вийшло, що в 2010-13 роках я працював багато з гідрогеологами і геофізиками, зокрема, в питаннях, зв’язаних з фракінґом, писав ґрант на дослідження деяких фракінґових механізмів, грошей не дали, але в тих кругах покрутився, то і почитав щось на цю тему сам, і послухав всякі офіційні виступи, і, головне, отримав приватні експертні судження від справжніх спеціалістів. Так от, обидва виступи earthquake-fracking-links deniers були від людей з нафтогрошима. Але бог з ними, я розумію, що це не доказ, тому хочу про інше. Наскільки я пригадую блогосферу в ті часи, 2011±2, в кириличних інтернетах було трохи персонажів, які шумно і весело критикували будь які спроби зв’язати фракінґ з землетрусами. Не просто казали, що це не так, а з висміюванням повної безграмотності будь кого, хто хоч заїкався, що, може, є якийсь зв’язок... Каюся, я сам, поки не поговорив зі спеціалістами, сам не думав, що таке може бути, хоча, надіюся, не насміхався вголос над такою думкою. Шкода от, не пам’ятаю, ні точно, що я про це писав, ні, тим більше, хто був найактивнішим серед сейсмозаперечувальників. Тому що зараз, коли наявність сейсмофракінґового зв’язку очевидна, було би цікаво запитати у цих людей... (Ну і в себе заодно. Якщо я дозволив собі публічні випади не в той бік, всіх перепрошую!) Хоча, навряд, чи воно би допомогло, іншим в очі тикати їхніми ж словами. В наші трампочаси нікого не хвилює, що ти казав ще вчора. Brave new world.

В принципі, ситуація з землетрусами дуже нагадує дискурс з запереченням глобального потепління. Вони теж, як вже один раз вирішили дотримуватися партійної лінії, так всьо, хоч кіл на голові теши, але ж “нічо ще не доказано” і “то все вчені ґрантоїди придумали”. Печально, а як з цим боротися -- невідомо.
malyj_gorgan: (Default)
Якщо хто живе в цих краях, але не читає sfbayarea_ua, то оце наперед вам також кажу: в суботу перед Valentines Day буде непогана нагода познайомитися/потусуватися з деякими місцевими нашими на такому собі мистецькому вечорі при одній з місцевих українських церков (345 7th St, San Francisco, CA).
Деталі тут.
malyj_gorgan: (Default)
(попередній розділ)
Вид Риздва, аж до по Василію нарід ни переставав надслухати де си гей обертают колєдники. Одни вид одних у перевідувалиси, єк за довго сидєт по хатах, бо по тім міркували, в йкий чєс и їм си надієти колєдників.
Дітву аж шкіра свербіла, аби чім борше до них прійшли колєдники. Молодиці та дівки таки цівкали у кождій хаті – чім прудче погуляти з колєдниками на колопні. А ґаздині журилиси, єк би злагодитиси, аби єкнайкрашше приймити колєдників, аби витак їх ни судили. Ґазди гризлиси, кілько би то шє до колєдницкого колачя дати гроший на скарбонку, аби устиду ни було, шо гей замало дав, тай аби й себе ни оквілити.
Про коляду в гуцулів багато тексту, але ну дуже цікаво! )(наступний розділ)
malyj_gorgan: (Default)
Популістичне шило в нового президента, вкупі з печерністю поглядів основного популюса, котрий цього президента хотів, не дає стихнути публічним розмовам на тему WWC (white working class) виборців. Тих, які складають більшість всюди в США, крім "елітних" метрополісів узбережь і жменьки великих міст деінде. Трампісти на чолі з самим розповідають всім не лише як вони покращать життя своїх синьокомірцевих/червоношиїх прихильників (хрін покращать, звичайно, просто іншим погіршать, але то така сумна правда життя), але і багато говорять про те чому саме бідним WWC треба допомагати. (Звучить багато в чому як американський варіант ранніх, до 2014 року, версій “услишьтє Дамбас” . У “кращих” захисників правого дискурсу, котрі Трампа люблять лише зараз, а до перемоги в праймеріз його вголос ненавиділи, воно все неодмінно завершується тим, що це все ліваки винні, клінтони і обами, що не чули дамбас, оце тепер пожинають. Позиція зручна, хоч якась збочена правда в ній і є, але я не про це.) В сильно скороченому вигляді, історія тут така: Зміни останніх десятиліть, оця вся глобалізація, постіндустріалізм, міграція сильно вдарили по білим роботягам, забравши в них роботи, які дозволяли їм спокон віків (читай, пару поколінь) жити-не тужити, будуючи Велику Америку (а ти шо, не патрійот?!) А тепер бідні вествірджинці, огайці, індіанці і т. д. втратили надію на світле майбутнє і самоповагу (і лише тому стали масово ширятися хто метамфетамінами, хто опіатами, хто всім зразу), от і проголосували за януковича, тьху, манафорта, тьху, дональдатрампа, який, звичайно, в чомусь і нехороший, але що він єдиний їх правильно почув, то молодець.

Так от, воно все, звичайно, місцями правда: викинута на узбіччя життя соціальна група -- не міф, вона є, це таки трагедія. Але ось один цікавий момент: РІВНО ТЕ Ж САМЕ з великою соціальною групою в Штатах уже ставалося кілька десятків років тому, з піком в 70-80-і. Урбаністична криза попереньої хвилі деіндустріалізації в першу чергу вдарила по бідному негритянському населенню, всі ці ґетта в Детройтах, Чікагах, Провіденсах, навіть Лос Анжелесах не одразу з’явилися -- колись у них теж була робота і надії, хоч і не цілих два покоління -- історично їм випала доля хріновіша ніж нинішнім WWC бідолашкам. А потім якось воно все хитнулося і посипалося. Реально подібно, з точністю до вибуху популярності наркоти, тілько тоді це був крек. Коли я приїхав сюди на початку дев’яностих, питання проблем чорного ґетто обговорювали в народі досить часто. Найпопулярнішою серед широких верств WWC публіки (не тільки, але зараз саме про них) риторикою на цю тему була приблизно така: “Неграм нема роботи і тяжко? Нам теж тяжко, але ми працюєм! Бо трудолюбиві, а вони просто ліниві і дурні. Замість того, щоби тратити гроші на наркоту, хай чогось навчаться і йдуть працювати! Нема роботи там, де вони живуть? Хай створюють бізнеси або переїжджають туди, де є”” Я чув такого типу думки в більш чи менш інтеліґентних формулюваннях в містечках НЙ, Пенсильванії, Огайо, Індіани, Вісконсініа, ще немало де.... Цікаво, як зараз всі ці люди собі дають ради? Повідкривали бізнеси і переїхали туди, де є робота?

Але бог з ними, з простими роботягами Мідвесту, Рівнин, чи Апалачії. Нехай я елітист і сноб, але ж, правда, sancta simplicitas. А от якщо ви бачите, як хтось з освічених і забезпечених трампоконсерваторів починає вести мову на предмет бідних білохристиянських трудолюбивих несправедливо ображених глобалізацією, а раніше хоч раз згадував про лівацьких мусульманських негрів на соціалці, то одразу все ясно: це людина або просто безпринципна, або банальний расист, шо би воно там не казало.
malyj_gorgan: (Default)
Нижченаписане -- ламент на публіку, а не пропаганда ненависті до груп людей (abo, тим більше, до конкретних осіб, пост без імен).

Цікаво, наскільки математика, яка мала би “ум в порядок пріводіть”, як писало на стіні 14-го кабінету в нашій школі, не гарантує цеї своєї функції в граничних випадках професійного занурення. Тобто, може, в якийсь порядок вона щось приводить, але порядок той часто далекий від порядності. Скажімо, навіть в видимому мені невеликому сегменті жж, мінімум, один з кількох наймерзотніших персонажів, -- крутий математик (точно, звичайно, не знаю, але, скажем так, people tell me that :)). Або інший персонаж, теж out-of-closet професіонал, пише оце, що краще вмерти, ніж працювати там, де затикає рота політкоректність, і, одночасно, тріумфує з приводу перемоги Трампа над політкоректністю. (Очевидно, неполіткоректне затикання рота -- це нічо, це можна.)

Чи, може, це я дурний? Треба було краще вчити табличку множення і спеціальні функції, тоді би все зрозумів навпаки. Ех, печалька.
malyj_gorgan: (Default)
В чийомусь дописі про жарти німецького словотвору відкрив для себе Вольдемара Маліцького, коміко-музиканта з Польщі (до речі, у нас, як і на Москві, саме такий жанр чомусь не дуже, кавеенщики це не то. При цьому є ж кому. Та що казати -- один з найкрутіших майстрів жанру, Іґудесман, з Ленінграда в свій час еміґрував... вчасно :)... але менше з тим, back to our business). Waldemar Malicki & Filharmonia Dowcipu, звичайно, майстри, границя між балканською і деякими іншими музичками, звичайно, часто розмита, але, блін, ну, якщо вже робиш виступ на тему "Ми слов'яни"... Ну, про спорідненість культур і музик... То, ок, нехай після "Pożegnania Ojczyzny" Огінського ти заграв "Тьомную Ночь", хай вона ішла від Утьосова і Бернеса, але, нехай, таки Богословський написав. Але потім то, потім. Від "Бублічків" до "Хави Наґіли". Отакі слов'яни :)
Словом, від імені і по поручєнію, я протестую про таких польських замашок !
Ось, власне, музика, не хочу вставляти: https://www.youtube.com/watch?v=4CHVZ1jCALo

Profile

malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan

August 2017

S M T W T F S
  1 23 45
6789101112
1314 1516171819
20212223242526
2728293031  

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 25th, 2017 12:47 am
Powered by Dreamwidth Studios