malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan ([personal profile] malyj_gorgan) wrote 2024-02-10 01:46 am (UTC)

> ...більшість харасменту та зґвалтувань відбувається з боку знайомих, незалежно від одягу
По–перше, "зі знайомими" ≠ "незалежно від одягу", і тим більше, не те ж саме, що незалежно від поведінки. Якраз в першу чергу залежно від поведінки. Крім того, ну і шо? Більшість смертей від вогнепальної зброї –– самогубства, але ми заради власної безпеки боремося за gun control. Небезпека sexual violence від незнайомих -- висока, принаймні, суспільство багато робить для її зменшення, всякі особливі доріжки, safety escorts, високі покарання і всяке таке інше, замість наказати жінкам скромніше вдягатися, не випивати на людях, не сідати в ліфт з незнайомцями, мовчати в в компаніях.. ну, базові ж правила!

> ... ці жахи в "десятки відсотків"...
Вирішити, наскільки воно придумані жахи, а наскільки ні, можна, по хорошому, лише експериментально: якщо вдасться знайти вибірку людей, які, з якихось причин, добу тинялися самі околицями Вест Окленд БАРТа, і порахувати, який відсоток з них потрапив у халепу. ОК, щоби добу на ногах –– таке важко, тому можна взяти по дві людини на семпл, два по 12 годин. Без такого експерименту –– хрін його знає, як це рахувати. Згадані hypotheticals я заповнюю в зокрема з почутого і побаченого в байках, новинах і фільмах, де завжди забагато драми. З іншого боку, з особистого досвіду: в ранні девʼяності навіть в "безпечних" Чернівцях чи не набагато гіршому Львові, за вечір/ніч бродіння містом шанси лоха нарватися на неприємності доходили на одиниці. А то і більше (не шанси більше одиниці, а кількість неприємностей). Не знаю, як оцифрувати інстинкти мене і знайомих, але в ті часи в Чикаго чи НЙ було ще гірше. Хай з тих часів злочинність упала (потім знову виросла, але не до тодішнього рівня), але, все одно, 10% не виглядає фантастикою.
All that said -- нагадаю, що я це все не для доказування якихось висновків, які з цього повинні слідувати, а просто так, by and large, якщо я в цих міркуваннях неправий, то і чорт з ним, від цього ніц не залежить :)

> ...чую в першу чергу посилання на ситуації з прямою інтерперсональною агресією -
> і як наслідок, вся увага привертається саме до них
Так правильно. У мене претензії до інтерпресональної агресії, тому і мова про неї. В процесі кілька разів повторивши і уточнивши, що я тут не вирішенням всіх проблем взагалі займаюся, а саме ось от цим.

> ... поліцейський профайлінг...
Профайлинг, імхо, це, взагалі, окрема тема, яка безвідносна до всього на світі. Ми у свій час успішно заглухли на обговоренні sensitivity/specificity/precision оптимізації дій поліції і оцінок дій поліції. Якщо колись захочеш цю тему підняти ще раз, виключно на тему "чи є расовий профайлинг расизмом з точки зору поліції (в смислі, чи повинна поліція переставати профайлити)", то треба це підняти окремо від всього.

> ... про перебільшення ..
Ти правий, це серйозна проблема, якщо дивитися на неї глобально. Лажа в тому, що незрозуміло, чи глобальна проблема має вирішення в рамках існуючих ресурсів і моральних обмежень. Я вибираю, не скочуючись щоразу в спроби розвʼязати все на світі, фокусуватися на індивідуальних випадках. Скоїв злочин -- суд і покарання, максимум, з врахуванням особистих моментів, а не системно–політичних уявлень. Поліцейське свавілля -- аналогічно, незалежно від того, чи страждає симпатична біла карен чи чорний рецидивіст Флойд. І т. п.
Часом, звичайно, кортить приплести до індивідуального моменту якийсь глобальний cause, особливо, коли йому співпереживаєш, але треба себе від того втримувати. Це я не тобі зауваження роблю, а і собі нагадую, щоби памʼятати. Бо поки не замахуєшся на глобальне, то більшість описаних тобою проблем такими вже проблемами не є...

Post a comment in response:

This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting