malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan ([personal profile] malyj_gorgan) wrote2024-01-31 05:26 pm

різне

1. Виглядає, що з наступного понеділка знову на роботу. Після Амазону воно, звичайно, не гроші... але зате команда, ніби, хороша, можна працювати з дому, а якщо не з дому, то хвилин 35 їхати, цілком менеджбл.
1а. Так у мене і не склалося отримати допомогу з безробіття. Якось там все дуже складно: все заповниш, а вони кажуть, що у них "залишилися питання", треба призначити апоінтмент, вони подзвонять. Прочекав два тижні до апоінтменту, вчора зранку телефон дренькнув і все.... а віддзвонити –– ніфіга неможливо. І що з тим всім робити далі, зовсім неясно. Ну мені ок, я без роботи просидів рівно місяць, а як люди, яким без того реально ніяк?

2. Прийняв участь в локальному політичному житті -- на виході з магазину дав себе спіймати чуваку, який збирав підписи на всякі політичні рухи. Підписав пару ініціатив. Одна -- локальна для нашого графства, щоби звільнити нашу пані прокурора Памелу Прайс. Друга –– посилення криміналізації фентанилу, включно з класифікацією зберігання як злочину, а не дрібного хуліганства, ну і, заодно, усунення порогу в $950, нижче якого крадіжка –– не кримінальний злочин. Побачимо, що з того вийде. Там у чувака, який збирав підписи, була ще третя ініціатива, щоби додати курс з персональних фінансів до обовʼязкового для закінчення школи. Не став підписувати: з того, що я бачу, нічого хорошого вони тут дітей не навчать, лише поганого, ну і охоту вчитися далі відібʼють.

3. До речі, про школи. Чим більше знаю взнаю про тутешню школу зсередини, тим менше звинувачую публіку типу колумбайнівських шутерів. При цьому я не звинувачую вчителів прямо, скорше, саму систему, націлену на те, щоби максимально утримувати всередині школи навіть придурків. В умовах наших країв –– диспропорційно націлену на те, щоби утримувати в школі в першу чергу придурків, бо всі інші і самі туди ходитимуть. В інших місцевостях/демографіях, ухил може бути в інший бік, але загальна проблемність + антиінтелектуалізм ті самі. Мені якось на Кворі попадалося співзвучне. Якщо ви Квору часом читаєте, раджу пошукати серію "What is wrong with American high schools?" Озвучена у верхній статті проблематика майнорітіз у нас працює в інший бік, але поза тим все те ж саме. Основний обмін думками на тему у них був шість років тому, та і судячи за тим самим Колумбайном (і кожним першим іншим виступом на цю тему в кіно чи літературі останніх десятиліть) це не недавнє явище. Як хтось прекрасно висловився на Кворі в коментах: "High school is a hormone driven cesspool of lost people."
Це колись/у нас все було інакше? Чи це мені в дитинстві так пощастило зі школою? Чи це мені пощастило особисто не бути легкою мішенню? Чи все було не краще, просто, памʼять витіснила погане? (Хоча це вже навряд -- погане про систему і всяке навколоідеологічне нікуди не витіснилося, досі на місці.) Повний набір расизмів і нетерпимостей, замішаний на зневазі до навчання. Як з цим боротися?..

4. А з України новини такі, що писати про них зовсім не хочеться. Земляки, хто на місці і з тим всім бореться, і на фронті, і в тилу, ви всі герої, наша дрібна допомога -- дрібничка. Але хай цю дрібничку, але ми продовжимо слати.

[personal profile] mprotsenko 2024-02-10 01:01 am (UTC)(link)
Цікаво, що на відчуття особистої безпеки (у мене і, наскільки я знаю, далеко не тільки) сам факт зникенння майна означає набагато менше, ніж насильство, навіть по відношенню до речей.

Я тут 100% погоджуюсь! Але що ми бачимо в реалі?

В реалі в нас є декілька сотень пограбувань, які роблять декілька десятків грабіжників - цілком реально до кожного приставити копа. Але замість того ті копи трусять автівки лівих громадян, викликаючи роздратування і не приносячи результату.

Можна не ганятися за дрібними шопліфтерами, і не шукати наркотики по карманам - а арештовувати одразу фенсерів, оптових грабіжників та нахабних крадіїв з авто, ловлячи усіх їх "на живця"/через засідки/агентурну роботу. (Так можна, я навіть в частині Бей Еріа таке бачив!)

Можна не морочитися з порогом misdemeanor theft - в купі штатів він такий самий, його зниження веде до перенавантаження поліції і потенційних зловживань - а карати саме хуліганку.

Хуліганів навіть можна просто під адмінарешт саджати, не ламаючи життя кримінальним вироком - я таке навіть в бідній Україні бачив! це працює!

І це я навіть не кажу про психлікарні для психічно хворих неадекватів.

І саме це принесе (а деінде і зараз вже приносить!) бажаний результат - професійні злодії переключаться на більш тихий кримінал, крадіжок стане більше, а порядку - теж більше, як не дивно.

Але як сказати населенню: "вам не потрібні ті 100 копів, яких ви найняли, щоб відчувати себе безпечніше від виду уніформи - вам потрібні 20 детективів, які тут все розмотають за три роки, при тому бажано юрисдикцію і бюджети по містам не розділяти, а працювати разом всією агломерацією" - я не знаю.



Щоб скомпенсувати байас - розгляну ту ж саму проблему в освіті.

Люди бачать інтерперсональний шкандаль: вчитель відправив чорного учня в detention несправедливо. Вау! Інтерперсональна агресія! Давайте з нею боротися! Дивимося на цифри - чорних учнів в 10 раз в детеншені більше.

(По розміру вибірки ніхто не нормує, звісно, навіть якщо на одного білого учня на районі - 10 чорних, реальні ризики та вплив для конкретного учня ніхто не рахує. Щоб пронормувати по економичному становищу тощо - взагалі мова не йде, то складне.)

Як результат - хоба і заборонили в Окленді відправляти disruptive учнів в детеншн. Профіт! (ніт, звісно - в результаті не профіт, а повна хуйня в першу чергу для домінантної по кількості чорної групи, для решти студентів)

І фіг його зна, як переключити увагу людей з інтерперсонального конфлікту, який їх обурює - на реальні проблеми? Як примусити їх прислуховуватися до авторитетів і експертів? Що може примусити людину, яка відкриває рота на расові теми - прочитати хоча б МЛК і Болдуіна?

Відповідей, на жаль, в мене нема...

Edited 2024-02-10 01:29 (UTC)