malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan ([personal profile] malyj_gorgan) wrote2024-11-08 08:53 pm

Погляд з боку молодих

Завжди варто памʼятати, що, які би ми розумні і інформовані не були, ми бачимо все лише зі свого боку, тому важливим, ... не просто важливим -- критично важливим є слухати, що про якусь ситуацію мають сказати люди з принципово іншим ракурсом. Особливо молоді люди -- молодість завжди думає сміливіше і менш обвантажена попередніми точками зору, ідеями і переконаннями.

Це була передмова до того, що я тут вчора поговорив зі своїм старшим про те, як оці останні вибори виглядають з точки зору уважного спостерігача в пересічній школі (10-й клас) регіону (регіон непересічний, це так, але школа -- не не Берклі, не СФ і не припонтованіші містечка околиць Пало Альто-Сан Хосе). Це були відповіді на чотири питання про те, чому сталися такі, а не інакші зсуви у виборчих демографіях.

1. Чому хіспаніки набагато більше проголосували за Трампа, ніж раніше за республіканців? Хіспаніки, в середньому -- расисти, ксено/гомофоби і сексисти. Риторика правих їх часто відштовхувала, але ідея того, що голосувати треба за бабу, чорну і представника партії феґів і вуссіз відштовхнула від Гарріс багатьох, особливо, молодших-дурніших.
2. Чому стався зсув вправо сред азіатських голосів за президента між 20-м і 24-м? Тут думка не мого малого, а його друзів-азіатів (ну, так вже сталося, що друзі -- майже виключно азіати). Вони стверджують, що серед молодих азіатів в наших краях такої динаміки не дуже є, а от серед старших, серед батьків -- є. Так от, діти таких простіших батьків кажуть, що батьки були за трампа. По-перше, тому що Гарріс жінка -- ну який з жінки президент? По-друге, тому що чорна -- нічого хорошого від негрів вони не чекають. По-третє, серед найпростіших, з примітивнішим мисленням, думка приблизно така: при трампі буде дешевше, дешево=добре. (Ще раз нагадую, що тут не Фремон і не околиці Сан Хосе, азіатські родини простіші, майже нема techies, не вище оклендського чайнатауна.)
3. Чому стався зсув вправо серед молодих людей всіх рас, особливо чоловіків? Починаючи з пізніх десятих років почався тренд масової фіксації хлопців (дівчат менше і інакше, але теж) від ранньо-підліткового віку і вище на на всяких відеоблогах і подкастах про те, як правильно бути мужиком і ваащє. Всяких Роганів і Тейтів, ще когось -- я запамʼятав лише цих два імені, бо чув їх раніше. Там були речі, переважно, відверто сексистські і відверто праві. В 2020-му році це стало не просто популярним, це стало масовим захопленням. І ось за чотири роки ці люди підросли, ця "культура" в цілому виросла. І ті з них, хто вирішив проголосувати, проголосували за Трампа-Венса, бо очевидно ж.
3а. Тут уже і дівчатка замішані, хоча хлопців більше -- крім відверто право-сексистських блогів/подкастів, вся інша культура в молоді -- всякі інші блоги/короткі відео/подкасти, яка повністю розʼїдає нормальне відповідальне ставлення до життя. Ця публіка ан мас голосувала "па пріколу". Ми з вами це вже бачили в 2019-му. :(
4. Молоді чорні хлопці теж частково не проголосували за Гарріс, бо вона мало що баба, так ще й неправильна чорна баба, правильні чорні баби мають інакше виглядати.

Додаток, пізніше сказаний: в пунктах 1, 3 i 4 додатковим анти-Гарріс фактором виступило те, що вона "пракурорша". Хай і не для всіх.


Отакі спостереження. Звичайно, це не статистика, а ідеї про можливі механізми, але щось мені каже, що всі механізми -- мало що реальні, а і важливі.

[personal profile] mprotsenko 2024-11-11 07:15 pm (UTC)(link)
В якому сучасному стані Трамп? Він завжди так розмовляв, плюс-мінус півлаптя.

Клінтон розмовляв набагато складніше - але, може, тоді ще і виборець не так деградував?

А Байден, так, дуже простий, дуже близький до Трампа.


Folks, I want to thank my buddy, Sherrod Brown. No one fights harder for the dignity of working people than Sherrod does. Sherrod won reelection in '18 about at the same margin that Trump did. And so when Sherrod tells me to come to Ohio the day before, I come to Ohio. That's what I do because he and I have something in common. We married way up. He married a Pulitzer prize winner. I married a professor, and I tell you what, Connie you've been wonderful. Connie actually reviewed my wife's book, I found out.


Лімбо був набагато ближчий до Трампа, ніж до Клінтона. (Вокабуляр трохи складніший, ніж треба, але граматика - дуже проста, примітивна.)

Берні складніший за Байдена та AOC, але все одно відчутно простіший за Клінтона і Гарріс (не кажучи вже про нас з тобою).


Тобто якщо дивитися на сучасних політиків - I think we're on to something...
Edited 2024-11-11 22:02 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-12 04:03 pm (UTC)(link)
Про Клінтона не погоджусь - в нього досі складна мова, але в нього реальна тваринна харизма, на рівні мікро-міміки і феромонів.



Якщо обирати двох ораторів сучасності - я б обрав Рейгана та Обаму. Мова Обами дуже цікава - він підлаштовується під аудиторію. Більш того, коли він говорить з простими виборцями - то він використовує досі простий вокабуляр, і граматику, яка трохи складніша за граматику популістів, але не перевантажена.

(Мені подобається ЧИТАТИ транскрипти - там це дуже легко побачити. Бо коли ти слухаєш, ти на це менше звертаєш увагу - інтонації, темп, тембр відволікають.)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-11 07:20 pm (UTC)(link)
Категорично -- ні. Якраз в паралельному пості написав, що не хочу звуження риторики.

Тут виникає протиріччя - навіть зараз та риторика, яка тобі не подобається - це маргінали, абсолютна меншість. Так, її супротивники висмикують і перекручують.

Є декілька шляхів більш чути інші голоси:

Можна просто слухати, звертати увагу на мейнстрим, ампліфікувати його самостійно, і ігнорувати маргіналів, не робити за ворога його роботу. Так можна.


Хоча і важко! рознести маргінальний меседж, трубити про нього на усіх кутах - це ж задоволення, прям як вавку колупати, а для ЗМІ - ще і зароботок гарантований, люди люблять скандали. І тут і нам, і ЗМІ - треба багато працювати, щоб припинити цій струм "ой, хтось там щось не те сказав - завтра це буде жах-жах-жах, цькування, обком і гулаг".

(при тому тема не важлива - це може, наприклад, бути "критика зауважень сексистам - ой, сьогодні зробили зауваження притрушеному невихованому професору, а завтра буде СРСР, каяття перед партією, кенселінг, ужос", а може бути щось дзеркальне на кшталт "байден якусь дитину 30 років тому поцілував в маковку - ужос, насилля, сексизм, педофілія")

Підсилювати голос moderates - це не сперечатися з маргіналами (привертаючи до них ще більше уваги), а їх публічно ігнорувати, не звертати увагу, і віддавати більшість сил - саме що авторству матеріалів про moderate issues. А якщо і звертати - то дуже кратко і по суті, бажано - зі здоровим сарказмом (висміювати, робити немодним, а не дискутувати). Дуже яскравий приклад такого підходу - це Matthew Yglesias, він молодець.

З невеличких actions, які ми можемо зробити - відписатися від WaPo і NYT, якщо ми не задоволені їх підходом до ампліфікації маргіналів, і підписатися на Slow Boring. (Від WaPo і так треба відписатися, після скандалу з Безосом.)




Якщо ворог все одне бере найменшу проблему і роздмухує з неї слона, то є ще два варіанти:

- обмежити ЗМІ в здатності роздмухувати скандали - Fairness Doctrine, обов'язкова подача обох точек зору, обов'язкове висвітлення головних проблем і подій, оце це все

- знищити маргіналів серед своїх, чистки, пуризм. Без них - ненульова кількість коміків і професури будуть продовжувати говорити, що вони захочуть, і завжди знайдеться ідіот, якого можна буде перекрутити та/або ампліфікувати.


Якщо ти бачиш інший варіант підсилити цікаві тобі голоси - кажи!
Edited 2024-11-11 22:55 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-12 03:57 pm (UTC)(link)
1) Повністю згоден. Не лякати (мовляв, ужас, сьогодні придурок в селі Дві Ржаві Виделки - а завтра це буде світова гегемонія!), а саме що зверху вниз висміювати

2) Тут є один питання - що саме є ризикованим текстом? Тут завжди є ризик скотитися в "ви всі підараси, а я д'Артаньян". Ні, якщо "ризикований текст" - це "не боятися послати нахуй Тему Окун (iykyk)", то я на 200% за. (Та і взагалі я за "не боятися матюкнутися зайвий раз".)

Але якщо це "я кажу негр/прибалт/хохол - ви, що, образилися? ніяких образ, я нічого поганого на увазі не маю" - то я проти, навіть не з естетичних чи політичних міркувань. Я проти тому, що це робить комунікацію неефективною. (Я, звісно, беру досі екстремальний варіант, але не найекстремальнійший.)

(Складне питання, зі спектром можливостей - бо те, що для одного самоцензура, для іншого банальна вихованість, одних стандартів нема :( )



2.1) розмивати пуризм меседжу - ще можна визнаючи розумні/корисні речі і спільні цінності у не дуже приємних нам союзників - навіть якщо ми не в усьому погоджуємося, навіть якщо в нас є якась проблема, від якої комусь дуже боляче.

Якщо з цього починати - то далі як раз самоцензура може бути не так потрібна.

[personal profile] mprotsenko 2024-11-12 06:55 pm (UTC)(link)
По-перше, навіть після 22-го зрозуміли далеко не всі. А по-друге, те, що не треба казати "прибалт/негр" - так і досі не переважно зрозуміли. Від цього я хотів би застерегти - в цій гріх легко впасти, особливо, якщо ти контекст іншої людини не знаєш. (а ми таки часто не знаємо!)


> прямий-непрямий наїзд

ранній Петерсон вс Даймор з його листом - насправді, класний приклад.

З одного боку - ранній (дуже ранній! :) ) Петерсон це цікавий контраріанець, якій підіймає гострі моменти і ловить на них хайп, чому б ці моменти і не обговорювати б?

А з іншого боку лист Деймора це прямий наїзд. Він починає з того, що звинувачує власного роботодавця в створенні authoritarian echo chamber, каже, що той робить речі, які unfair, divisive та discriminatory. Це наїзд. Щоб не бачити тут наїзду, за який автоматично звільняють - треба ретельно заплющувати очі.

Як наслідок:

1) ідеї, які підіймав ранній Петерсон треба обговорювати, це добре. (Самого Петерсона, правда, краще викинути на смітник, бо якщо пригадувати його без купи уточнень, може бути незрозуміло, про який момент його кар'єри йде мова.)

2) Деймора з його мемо краще одразу викинути на смітник (по вишенаведеним причинам) - при тому це НЕ повинно заважати обговорювати питання підтримки білих сілян в айті.

Я ж колись цитував конкретного директора в Гуглі, якій ці питання публічно обговорює (і не тільки обговорює, а і втілює) - і це цілком мейнстрим, ніхто його не цензурить і рота не затикає. Я реально пропоную в нього вчитися, як говорити на ці теми.



Шкідлива самоцензура -- це ставлення до тверджень, чи чужих, чи власних, не відповідно до змісту тверджень, а до наших внутрішніх ідей, куди ці твердження можуть завести.

Це цікавий момент. Тут я б подивився з іншого куту - ми пишемо-говоримо не для себе, а для інших людей. В інших людей - різні внутрішні ідеї/контекст/бекграунд.

Якщо нам пофіг, як наші слова будуть сприйматися - тут, звісно, можна казати, все що в голову прийде. Якщо ми хочемо, щоб наш меседж зрозуміли дуже різні люди - тут важко, доводиться вивчати чужий контекст і таки працювати над формулюваннями.

[personal profile] mprotsenko 2024-11-13 04:04 am (UTC)(link)
людина зрозуміє і виправиться

Тут погоджуюся на 200%.

Більш того, поведінка "зрозуміти, вибачитися і виправитися" - практично завжди чудово працює. Проблеми зазвичай починаються не там - зазвичай вони починаються з реакції "а хулі ви мене це кажете? це наїзд, я завжди хохлів хохлами називав, і все нормально було".



>>> Про Деймора

Проблема не в тому, збрехав він чи правду сказав. В будь-якому випадку "у вас авторитарний echo chamber, ви unfair, divisive та discriminatory" - це наїзд. Навіть в тому випадку, якщо це правда - це все рівно наїзд, агресія.

Відповідь агресією на агресію - це нормально, хоча і малопродуктивно. Але спроба зробити вигляд, що це не агресія, що він чесно дискутує, а не наїжджає і не ВИМАГАЄ зробити жінкам гірше (позакривавши певні гугловські програми) - це не good faith discussion, це таки негативно впливає вже на репутацію тих, хто таке каже.


Більш того, він був звільнений навіть не за те, що наїхав на компанію. (Хоча за це, звісно, звільняють тільки в путь - at-will employment, кому не подобається - "чємодан-вокзал-Європа". :( ) Формально він був звільнений за те, що порушив внутрішні інструкції про підтримку diversity та inclusion (які він зобов'язався підтримувати, коли його брали на роботу.)

А фактично - його звільнили за те, що він паралізував роботу великої компанії на декілька днів, задав компанії колосальних збитків.


Що до підштовхнути вліво-вправо - то ця історія таки працювала в обидві боки. Людей біля центру, які вже мали привід сумніватися в доброчесності реакції справа - ця історія переконала, що наші праві друзі не дискутують in good faith. (І в моєму баблі таких вистачає - зі мною включно!) З іншого боку, хоч це і фактор "штовхання вліво" - але це реакція непродуктивна. Це зробило подальший діалог менш можливим.

З третього боку, аналогічне звільнення Тімніт Гебру - такої реакції не викликало, бо права машина дезінформації по зрозумілим причинам скандал не роздувалf.



На базі цих фактів можна зробити роботу над помилками:

- проблема не в гуглі, дайверсіті або Дейморі, людях зліва чи справа
- проблема в машині дезінформації, що спеціально роздмухує одні скандали і ігнорує інші
- люди, які не знають повного контексту (або знають перекручені дезінформацією дані) про Гугл, Деймора і проблеми дайверсіті - найбільш активні в срачах про Деймора (і таких людей більшість)
- але срач з такими людьми сенсу не має, і приносить тільки шкоду - він відштовхує в різні боки обидві сторони
- єдине, що можна зробити без Fairness Doctine, тут і зараз - це ввічливо відмовити їм в розмові ("сорі, Ви недостатньо інформовані для подальшої дискусії, до побачення")
- з одиницями, які цікавляться контекстом, і готові вчитися і змінювати точку зору - звісно, розмовляти можна, але це ні на що не впливає, бо їх абсолютна меншість
- головний бонус такої стратегії - після неї хоча б не залишається неприємного присмаку і непотрібної поляризації

(Собсна, я тут теж грішний, і мені ці моменти теж треба в голові тримати.)


Але це все до сраки карі очі. бо люди люблять сратися, навіть не маючи повної картини, і кваліфікації. І цих порад абсолютна більшість слухати не будуть - а інтернет буде виносити ці срачи з кухонь в публічний простір. І люди зліва будуть дивитися на захисників Деймора і думати
"що це за маячня?" А люди справа - навпаки.
Edited 2024-11-13 04:16 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-13 05:25 am (UTC)(link)
а "це сексистська брехня, таких речей казати не можна"

Давай будемо чесними, неправдивої інформації про гендерні питання в нього теж вистачало - і тут питання ставало в плані "це чесна дискусія, він має право на помилку" вс "пішов він під три чорти з такими заявами, сексист чортів".

І ця дискусія з самого початку є дурною, бо вона про конкретну персоналію, від контексту ці питання відірвати нереально.



Чисто електорально втрат там було більше, ніж здобутків, які були здобутки -- хз.

З одного боку, чисто по відчуттям я навіть сперечатися не буду. А з іншого - ця заява виглядає не дуже обґрунтовано, бо наступні вибори-2018 як раз виграли демократи, повернувши контроль над Палатою. (Не кажучи вже про вибори-2020.)

Єдине, що може зробити цю заяву про електоральний вплив хоча б приблизно реалістичною, це додаткове уточнення:

- вплив дейморо-срачу на електорат був позитивним для правої сторони, але цій вплив був мізерним по модулю, і принципово на вибори не вплинув.


Що, в принципі, стикується з моїми відчуттями про те, що все це - з пальцю висмоктана проблема.

І резонує з ідеєю що придурки, з якої б кухні вони в інтернет не вилізли (лівої чи правої), уваги не варті. Бо срачи рандомних людей в інеті + машина дезінформації == "уява про те, що придурків більше, ніж є в реальності".





А найкраще освітлення "а що там по гуглу/Деймору" хтось цитував колись в мене в коментах:

https://medium.com/@yonatanzunger/so-about-this-googlers-manifesto-1e3773ed1788

Якщо хтось хоче робити кар'єру в нашій індустрії, я рекомендую це почитати хоча б для того, щоб краще розуміти, як великі компанії працюють. Досить корисний текст, і не дуже довгий.
Edited 2024-11-13 05:46 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-13 07:26 am (UTC)(link)
> непоширення статистики на окремих осіб

Бачу в тебе нестиковку. Де пан Цунгер говорить про ОКРЕМИХ осіб? Він каже про "large fraction of your colleagues", про вибірку колег-жінок. (з яких, звісно, є статистичні виключення - про які він теж говорить)

Якщо Деймору про групи людей говорити окей - то і Цунгера ти цілком дарма лошиш за це.



Ні, звісно, якщо ти хочеш сказати, що заяви Деймора не можна застосувати до будь-якої жінки, яка працює в гуглі, то це окей. Але тоді індуктивно виходить, що їх не можна застосовувати до будь яких двох жінок в гуглі, трьох, і так далі, аж до "всіх жінок в гуглі". Але тоді очевидно, що писанина Деймора - апріорі брехня, і його в good faith 100% захищати не можна.

Edited 2024-11-13 07:32 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-13 05:59 pm (UTC)(link)
"Тільки атака, тільки наїзд."

"погано! наїзд у відповідь на наїзд!" це як раз дуже не айс, не good faith. (На вас можна наїждати - а на нас не можна, навіть у відповідь.) Не треба так, будь ласка.


в заявах Деймора не написано, що жінки в гуглі гірші за чоловіків ... в середньому

Якщо б це було дійсно так, то у Деймора була б ще одна логічна хиба (якщо жінки не гірше, а чоловіків дискримінують - то жінки повинні домінувати, що очевидно не так.)

Але цієї логічної хиби в нього нема, бо він про "краще" (з точки зору "бути інженером") таки пише.


Distribution of preferences and abilities of men and women differ in part due to biological causes

Women on average have a stronger interest in people vs things ... (empathizing vs systemizing)
Women on average have higher neurotisim (higher anxiety, lower stress tolerance).

...


These two differences in part explain why women relatively prefer jobs in social or artistic areas. More men may like coding because it requires systemizing...


Резюме: біологія частково пояснює, чому чоловіки в середньому кращі інженери (в них в середньому краще зі стресом, вони в середньому більше люблять систематизацію, і речі), а жінки - кращі дизайнери (бо вони в середньому більше невротички, що не підходить до стресової роботи інженера - але підходить для дуже спокійної роботи нянечкою чи медсестрою... Сарказм!).

Не побачити цих порівнянь "в середньому" in good faith не можна. Ні, якщо ти вимагаєш формулювань з точністю до слова - то окей, я неправий (якщо ти і в інших дискусіях дотримуєшся таких самих стандартів.)



P.S.

Традиційно робимо "заміну на". Уявимо росіянина, який до війни (щоб зайвої емоційності не було), щиро каже нам: "ну, українці в середньому краще танцюють і співають, але росіяни - вони кращі вчені, в них і з логікою краще, і з довгостроковим плануванням, і стрес вони краще переносять, і писати-читати вміють краще. Це пояснює, чому у українців так мало письменників та науковців."

В обох випадках - on a face value ніби-то і "чесна дискусія", але по факту це знущання, бо явно ж людина приклала дофіга сил, щоб проігнорувати куди більш вагомі фактори, типу вчорашнього системного насильства і дискримінації. Але, звісно, якщо ти так не вважаєш і щиро дискутуєш на тему біологічних переваг у росіян в середньому - то покажи, і я зрозумію, що я неправий!


Edited 2024-11-13 18:54 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-13 09:44 pm (UTC)(link)
Стоп!

"Ні, я хочу сказати, що в заявах Деймора не написано, що жінки в гуглі гірші за чоловіків хоч в середньому, хоч поодинці."

Ось тут в нас почалися проблеми - це твердження не має відношення до того, що казав пан Цунгер. І як наслідок - намагаючися спростувати неіснуюче твердження я заліз в кролячу нору, і почав тягнути нерелевантні аргументи. Винен, повівся на провокацію (хоча, сподіваюся, і ненавмисну).


Зробимо крок назад, подивимося на те твердження, що тебе не сподобалося, перечитаємо його слово-в -слово, і подивимося, до яких інших частин маніфесту воно відноситься.

large fraction of your colleagues are at root not good enough to do their jobs (or are exceptions - вже далі по тексту)

Зверни увагу - тут він НЕ каже, що жінки гірше за чоловіків. (До речі, друже, в тебе таки байас - ти вже два раза в цій гілці зміг прочитати "А гірше Б", коли нічого такого написано не було! Ось тобі і непотрібність дисклеймерів і уточнень!) Він каже, що Деймор вважає що частина жінок в гуглі недостатньо кваліфіковані для роботи в цілому, не порівнюючи з чоловіками.


Чи казав ЦЕ Деймор? Звісно, казав:

"Google has ... created discriminatory ... hiring practices which can effectively lower the bar for “diversity” candidates by decreasing the false negative rate" (там ще є заяви, які це імплікують, але тут прямий текст, я їм обмежусь!).

Деймор прямо звинувачує Гугл в наймі недостатньо кваліфікованих жінок, та ще підводячи під "некваліфікованість жінок" біологічні аргументи (ніби то жінки мають в середньому менше здібностей - правдивість цих аргументів ми не обговорюємо).

Що це значить для жінок в Гуглі?

"Якщо Деймор правий, то я або дійсно статистична аберація, або недостатньо кваліфікована людина, яку взяли по блату."

А ось тепер - критикуй, де тут щось не так, що перекручено, де Деймора неправильно зрозуміли.

Edited 2024-11-14 00:53 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-14 03:41 am (UTC)(link)
Я написав "з точністю до лексики", і мені здається очевидним, що "жінки недостатньо хороші" еквівалентне "чоловіки кращі ніж жінки" в усіх небезґлуздих прочитаннях.

Камон, бро. Ти вже читаєш не "з точністю до лексики", ти робиш імплікації про чоловіків. Вони для тебе очевидні, і я можу легко зробити аналогічні імплікації, і прочитати так саме, а можу зробити інші імплікації - і прочитати інакше. Але які б імплікації ми б не робили - це вже не "з точністю до лексики".

You cannot have it both ways, bro - вибери, будь ласка, чи ми їх обох читаємо через призму очевидних для нас імплікацій (при тому вони в нас можуть бути різними), чи ми притримуємося стандарту "з точністю до лексики" (навіть коли нам дуже зудить прочитати з очевидними для нас імплікаціями!).



У мене є підозра, що ти дивишся на слова "decreasing the false negative rate"

Не вгадав. Я дивлюсь на слова "lower the bar for diversity candidates" - "знижуючи планку для diversity-кандидатів".

Сорі, але я вимушений задати пару дурних, але нериторичних питань (оперуючи "з точністю до лексики"):

- що значить "знижуючи планку для diversity-кандидатів"?
- це значить, що ми висуваємо більш високі вимоги і наймаємо більш кваліфікованих diversity-кандидатів, чи навпаки - зменшуємо вимоги і наймаємо менш кваліфікованих? чи без різниці/ми не знаємо?

Задача з зірочкою - ув'язати розуміння цієї фрази (про "планку") з тим, що Деймор каже про FPR. Бажано - in good faith, не виключаючи відповіді "блін, він несе хуйню не розуміє про що каже, різні частини фрази не стикуються одна з одною".
Edited 2024-11-14 03:41 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-14 03:25 pm (UTC)(link)
це така можливо-надумана всього лиш імплікація нізвідки

Я хочу заявити те, що я заявив. Це імплікація. Те, що для неї є резони з контексту, що існує - не робить її не-імплікацією. Резони робити імплікації щодо тексту Деймора - теж існують, але ти виступаєш проти них.

In good faith не можна робити "тут робимо імплікацію, а потім по цій імплікації шукаємо текст з точністю до лексики". Це буквально подвійні стандарти, якими б очевидними нам би не здавалися імплікації. Не можна так. Pick a lane, будь ласка.




Але ні, жодного твердження що жінки-інженери, або жінки-лідери гірші

Звісно, ні. Є фраза, що жінки В ЦІЛОМУ гірше, бо в них інша біологія, яка пояснює різницю в ЗДІБНОСТЯХ жінок ВЗАГАЛІ (і тому серед них менше інженерів).



> "Висмикнув", "ігноруючи, все що до"?

Ні, я прочитав повністю начало- "discriminatory hiring practices that lower the bar". Можу ще слова "до" процитувати. (Кінець я теж прочитав, даром, що він з початком не стикується.) Конкретно цю фразу я навів у відповідь на "підозра, зо ти дивишся на (інші) слова" (які є вже додатковим реченням). Тут твій режим ланцюга Маркова завів тебе в якесь не дуже хороше місце, сорі!

Більш того, фраза "raise/lower the bar for candidates" - є універсальною для всієї індустрії в контексті рекрутингу (цей контекст - не імплікація, саме речення говорить про hiring practices і сandidates). Можеш запитати колег (від інженерів до HR-ів), що ця фраза для них значить ("lower the bar for candidates"). (І навіть поцікавитися тим, що в гуглі мають на увазі під "bar-raiser" саме в процесі рекрутингу/інтерв'ю.)

В тому, щоб не знати - я не бачу гріху. Дізналися - і рухаємося вперед.
Edited 2024-11-14 15:42 (UTC)

(no subject)

[personal profile] mprotsenko - 2024-11-15 16:35 (UTC) - Expand

(no subject)

[personal profile] mprotsenko - 2024-11-15 18:55 (UTC) - Expand

(no subject)

[personal profile] mprotsenko - 2024-11-17 14:59 (UTC) - Expand

(no subject)

[personal profile] mprotsenko - 2024-11-20 22:14 (UTC) - Expand

(no subject)

[personal profile] mprotsenko - 2024-11-21 01:17 (UTC) - Expand