malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan ([personal profile] malyj_gorgan) wrote2024-11-08 08:53 pm

Погляд з боку молодих

Завжди варто памʼятати, що, які би ми розумні і інформовані не були, ми бачимо все лише зі свого боку, тому важливим, ... не просто важливим -- критично важливим є слухати, що про якусь ситуацію мають сказати люди з принципово іншим ракурсом. Особливо молоді люди -- молодість завжди думає сміливіше і менш обвантажена попередніми точками зору, ідеями і переконаннями.

Це була передмова до того, що я тут вчора поговорив зі своїм старшим про те, як оці останні вибори виглядають з точки зору уважного спостерігача в пересічній школі (10-й клас) регіону (регіон непересічний, це так, але школа -- не не Берклі, не СФ і не припонтованіші містечка околиць Пало Альто-Сан Хосе). Це були відповіді на чотири питання про те, чому сталися такі, а не інакші зсуви у виборчих демографіях.

1. Чому хіспаніки набагато більше проголосували за Трампа, ніж раніше за республіканців? Хіспаніки, в середньому -- расисти, ксено/гомофоби і сексисти. Риторика правих їх часто відштовхувала, але ідея того, що голосувати треба за бабу, чорну і представника партії феґів і вуссіз відштовхнула від Гарріс багатьох, особливо, молодших-дурніших.
2. Чому стався зсув вправо сред азіатських голосів за президента між 20-м і 24-м? Тут думка не мого малого, а його друзів-азіатів (ну, так вже сталося, що друзі -- майже виключно азіати). Вони стверджують, що серед молодих азіатів в наших краях такої динаміки не дуже є, а от серед старших, серед батьків -- є. Так от, діти таких простіших батьків кажуть, що батьки були за трампа. По-перше, тому що Гарріс жінка -- ну який з жінки президент? По-друге, тому що чорна -- нічого хорошого від негрів вони не чекають. По-третє, серед найпростіших, з примітивнішим мисленням, думка приблизно така: при трампі буде дешевше, дешево=добре. (Ще раз нагадую, що тут не Фремон і не околиці Сан Хосе, азіатські родини простіші, майже нема techies, не вище оклендського чайнатауна.)
3. Чому стався зсув вправо серед молодих людей всіх рас, особливо чоловіків? Починаючи з пізніх десятих років почався тренд масової фіксації хлопців (дівчат менше і інакше, але теж) від ранньо-підліткового віку і вище на на всяких відеоблогах і подкастах про те, як правильно бути мужиком і ваащє. Всяких Роганів і Тейтів, ще когось -- я запамʼятав лише цих два імені, бо чув їх раніше. Там були речі, переважно, відверто сексистські і відверто праві. В 2020-му році це стало не просто популярним, це стало масовим захопленням. І ось за чотири роки ці люди підросли, ця "культура" в цілому виросла. І ті з них, хто вирішив проголосувати, проголосували за Трампа-Венса, бо очевидно ж.
3а. Тут уже і дівчатка замішані, хоча хлопців більше -- крім відверто право-сексистських блогів/подкастів, вся інша культура в молоді -- всякі інші блоги/короткі відео/подкасти, яка повністю розʼїдає нормальне відповідальне ставлення до життя. Ця публіка ан мас голосувала "па пріколу". Ми з вами це вже бачили в 2019-му. :(
4. Молоді чорні хлопці теж частково не проголосували за Гарріс, бо вона мало що баба, так ще й неправильна чорна баба, правильні чорні баби мають інакше виглядати.

Додаток, пізніше сказаний: в пунктах 1, 3 i 4 додатковим анти-Гарріс фактором виступило те, що вона "пракурорша". Хай і не для всіх.


Отакі спостереження. Звичайно, це не статистика, а ідеї про можливі механізми, але щось мені каже, що всі механізми -- мало що реальні, а і важливі.

[personal profile] mprotsenko 2024-11-17 02:59 pm (UTC)(link)
neuroticism ... це особиста риса ... Встаєш зранку і думаєш, чи піти на роботу, де всі всіх ображають і лаються?

Олала! Це прям особиста риса, більш притаманна жінкам? Really, bro? Ти вважаєш, що чоловіки як раз дуже хочуть йти на роботу "де всі всіх ображають і лаються"?

(Я вже не кажу, що про відсутність стійкості до стресу у жінок може писати тільки повний бовдур, який сам не намагався няньчити капризне немовля чи одягати в садик тоддлера.)

Але вишенкою на торті - сам Деймор про роботу, "де всі всіх ображають" не писав - so much for "читати Деймора буквально".

Дозволяти чужим чоловікам розглядати свої голі ноги є універсальною ознакою шльондри в контексті, прийнятому в оточенні Рабиновича

Тут вибач, я тебе троллив трохи довше, ніж треба - в контексті у Рабиновича з анекдоту доньок нема, тільки син. Але, як в анекдоті - це треба тепер йому доводити.

До чого це я? До того ж самого, що і пан Цунгер - not all discussions have basic legitimacy, особливо коли йдеться про конкретних лиць, програми та організації. Прикрити наїзд фіговим листочком conditional statement - все одно хуйня. ("А можливо у Рабиновича є доньки, про яких ми не знаємо... А можливо, в нього будуть доньки в майбутньому...")



Формально не каже.

Ось тут я вимушений закінчити. Бо якщо Деймора ми зобов'язані читати формально, а його критиків - ні, то як це зветься і який сенс далі продовжувати?
Edited 2024-11-17 21:09 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-20 10:14 pm (UTC)(link)
#1

[...більш притаманна жінкам...] Ну, хочеш -- не особиста риса, а фізична особливість.


І тут повертаємося до


і при тому - "інші" в сенсі "гірші як інженери, кращі як дизайнери". І двозначно інтерпретувати в світі заяви про біологічні різниці в ЗДІБНОСТЯХ - цей момент важко.


Так би з самого початку і казав. А то "особистий вибір", "риса характеру", "інші, а не гірші"...

А тут вже бац, і погодилися що Деймор каже про те, що жінки в середньому гірші інженери за рахунок фізичних особливостей. (Поклади руку на святе письмо і скажи, що ЗДІБНОСТІ != ФІЗИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ? Ні? Ото ж і воно :) )

Як наслідок, усі жінки, що працюють в Гуглі - або виключення, або найняті по блату, несправедливо. Такий собі не-наїзд...





#2.

Ніхто і не стверджує що писав. І про "встаєш ти зранку і обираєш" не писав. Це наша з тобою розмова


А що сталося з ідеєю "читати Деймора формально"? Хто ж почав додумувати і добудовувати про "роботу, на якій тебе лають і ображають", щоб захистити тези Деймора? :))))







#3.

урівняти оцінку пересічного політика демократа (який, як всякий політик, часом каже неправду, часом крутить хвостом) і пересічного трампіста (який... ну, ти сам знаєш), бо, мовляв "обоє ж брешуть


Ось тут я не погоджусь - вимога "ви читайте виключно формально, а мені можна неформально", вона трохи готтентотська. Якщо б вимога була "давайте мінімізувати неформальне прочитання, ніхто не ідеальний, але давайте не грішити зайвий раз" - реакція була б принципова інша, ніж на претензію "ви читаєте неформально, фуфуфу, do as I say, not as I do".



P.S. Враховуючи те, що захисники Деймора і його теж читають не завжди формально - то я б запропонував повернутися до челенджу: "розповісти про що, собсна, Деймор пише - без циркулярної логіки, не приписуючи йому тому, що він не писав, і не ігноруючи те, що він прямо писав". Поки що жоден його захисник з цим челенджем не впорався :)

Після того, як той челендж буде подоланий, можна буде вже рахувати, хто більш неформально читає. :)
Edited 2024-11-20 23:05 (UTC)

[personal profile] mprotsenko 2024-11-21 01:17 am (UTC)(link)
Ну, я вважаю, що мої вимоги до тексту -- саме перший з двох названих підходів, а не другий.


Тут питань нема - ти можеш це вважати, але поки ти це не уточниш, я тебе не зрозумію, я ж не телепат. Бачу - "читати формально", так і роблю.