Date: 2024-01-16 06:11 pm (UTC)
malyj_gorgan: (Default)
From: [personal profile] malyj_gorgan

Яка там глибинна мотивація, я не уточняв, просто, писав про узагальнені бажання. Якби уточняв, то popularity-enhancement механізм поставив би на місце десь третє–четверте, залежно від субдемографії. Як на мене, в бідніших і кольоровіших краях мотиви там десь такі (більш-менш насипом, хоча перші три, думаю, популярніші за решту, названий тобою мотив я пропустив, але він теж десь там): "може, він так в коледж піде", "йому так подобається, він так менше школу пропускає, ну і добре", "виросте спортсменом (артистом), як племінник Джемали, заромбить фіру крошей, прекрасно", "в коледж п" "builds character, yeah", "о, можна буде прийти з бабусями/дідусями подивитися (на гру або виступ), ура", "я в дитинстві хотів грати в футбол, але не дуже вийшло, най він грає".
В заможніших біло-азіатськіших краях аспект непропускання школи пропускають, але близько до початку аспекти гармонійного розвитку і самореалізації.
Це все серед батьків, які це якось раціоналізують, а раціоналізують не всі, багато кому просто "подобається". Крім того, майже у всіх батьків перпендикулярним, слабо раціоналізованим мотивом іде імпліцитна думка, скорше, уява, про те, що саме на заняттях спортом/артом вони знайдуть собі друзів. (Цікаво, що дітей це якраз мотив свідомий і популярний, присутній у омітної більшості.)
Це я, нагадую, не те що провів юзер–ресерч, а узагальнюю досить широкий досвід спілкування з різноманітними батьками в різноманітних середовищах -- тема дітей/шкіл, вона для нас, батьків, напевне, на порядок популярніша за все інше.

All that said, погоджуся з твоїм невтішним висновком, що якось змінити більшість цих мотивацій реально важко і довго, і названа тобою ідея про популярність тут ще не найбільш глибоко вкорінена.


> ...а працювати з 9 до 5 на роботі, ...
Я це бачу з точністю до навпаки: роботи, навіть менеджером, в магазинах і кафе набагато менш стабільні в плані часу: то вечірні зміни, то на вихідні працювати, то на свято, в цьому плані шкільний вчитель -- на порядок ближче до ідеальної nine-to-five. Кількість робочих годин сучасного вчителя таки не перевищує 40 на тиждень, а то і менше. Плюс набагато довша і передбачуваніша відпустка ("Назвіть три причини, чому ви вибрали роботу вчителя?" "Будь-ласка: червень, липень, серпень.") Ти згадував овертайми –- їх прямих, ніби, нема (є всякі спеціальні програми, подорожі, підміни, але там рідко більше платять), зате є приватні уроки. Вчити дитину з ADHD або легким аутизмом читати або рахувати -- $50/годину навіть від неспеціаліста (моя дружина пару таких учнів має), чим не овертайм? І поверх цього всього іде ще питання стабільності, зараз вчителю знайти роботу вчителем таки набагато простіше, а втратити -- набагато важче, а локальний фестфуд чи магазин сьогодні є, завтра закрився, або перед святами робота є, а в січні–лютому всі овертайми нафіг, погодинників звільнили, а фулл–тайм працівників на 75% часу, поки навесні продажі не підростуть, (Знову ж таки, все з особистого родинного досвіду.)
Ти не подумай, я не хочу сказати, що робота вчителя це легко і прекрасно, ні. Але основна проблема такої роботи -- неймовірне емоційне навантаження від безконтрольних жахливих дітей, при тому, що з аналогічною освітою і досвідом можна мати у 2-3 рази більше грошей в бізнесі або десь такі ж гроші, але втричі менше роботи в урядово-адміністративних службах. Я протестую проти ідеї, що робота без освіти і серйозного досвіду є життєздатною альтернативою вчительству. Іншими словами, вчителів не вистачає не тому, що потенційні вчителі менеджерть в Тарґеті і Ін-енд-Аут бурґері.
This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan

June 2025

S M T W T F S
12 345 67
89 1011 121314
151617181920 21
2223 2425 26 2728
2930     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jun. 28th, 2025 01:41 pm
Powered by Dreamwidth Studios