різне

Jan. 31st, 2024 05:26 pm
malyj_gorgan: (Default)
[personal profile] malyj_gorgan
1. Виглядає, що з наступного понеділка знову на роботу. Після Амазону воно, звичайно, не гроші... але зате команда, ніби, хороша, можна працювати з дому, а якщо не з дому, то хвилин 35 їхати, цілком менеджбл.
1а. Так у мене і не склалося отримати допомогу з безробіття. Якось там все дуже складно: все заповниш, а вони кажуть, що у них "залишилися питання", треба призначити апоінтмент, вони подзвонять. Прочекав два тижні до апоінтменту, вчора зранку телефон дренькнув і все.... а віддзвонити –– ніфіга неможливо. І що з тим всім робити далі, зовсім неясно. Ну мені ок, я без роботи просидів рівно місяць, а як люди, яким без того реально ніяк?

2. Прийняв участь в локальному політичному житті -- на виході з магазину дав себе спіймати чуваку, який збирав підписи на всякі політичні рухи. Підписав пару ініціатив. Одна -- локальна для нашого графства, щоби звільнити нашу пані прокурора Памелу Прайс. Друга –– посилення криміналізації фентанилу, включно з класифікацією зберігання як злочину, а не дрібного хуліганства, ну і, заодно, усунення порогу в $950, нижче якого крадіжка –– не кримінальний злочин. Побачимо, що з того вийде. Там у чувака, який збирав підписи, була ще третя ініціатива, щоби додати курс з персональних фінансів до обовʼязкового для закінчення школи. Не став підписувати: з того, що я бачу, нічого хорошого вони тут дітей не навчать, лише поганого, ну і охоту вчитися далі відібʼють.

3. До речі, про школи. Чим більше знаю взнаю про тутешню школу зсередини, тим менше звинувачую публіку типу колумбайнівських шутерів. При цьому я не звинувачую вчителів прямо, скорше, саму систему, націлену на те, щоби максимально утримувати всередині школи навіть придурків. В умовах наших країв –– диспропорційно націлену на те, щоби утримувати в школі в першу чергу придурків, бо всі інші і самі туди ходитимуть. В інших місцевостях/демографіях, ухил може бути в інший бік, але загальна проблемність + антиінтелектуалізм ті самі. Мені якось на Кворі попадалося співзвучне. Якщо ви Квору часом читаєте, раджу пошукати серію "What is wrong with American high schools?" Озвучена у верхній статті проблематика майнорітіз у нас працює в інший бік, але поза тим все те ж саме. Основний обмін думками на тему у них був шість років тому, та і судячи за тим самим Колумбайном (і кожним першим іншим виступом на цю тему в кіно чи літературі останніх десятиліть) це не недавнє явище. Як хтось прекрасно висловився на Кворі в коментах: "High school is a hormone driven cesspool of lost people."
Це колись/у нас все було інакше? Чи це мені в дитинстві так пощастило зі школою? Чи це мені пощастило особисто не бути легкою мішенню? Чи все було не краще, просто, памʼять витіснила погане? (Хоча це вже навряд -- погане про систему і всяке навколоідеологічне нікуди не витіснилося, досі на місці.) Повний набір расизмів і нетерпимостей, замішаний на зневазі до навчання. Як з цим боротися?..

4. А з України новини такі, що писати про них зовсім не хочеться. Земляки, хто на місці і з тим всім бореться, і на фронті, і в тилу, ви всі герої, наша дрібна допомога -- дрібничка. Але хай цю дрібничку, але ми продовжимо слати.

Date: 2024-02-09 01:39 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Це я в тому плані, що не знаю, що ти хочеш сказати своїм "ото ж б й воно" -- що очевидно вкрадуть, чи що очевидно не вкрадуть.

Не просто очевидно вкрадуть - ніхто навіть не буде вважати це крадіжкою. Це буде недбале поводження з майном. Реально ж - посилки там доставляють не "під двері на вулицю", а в спеціальні залізні ящики, що запираються. Це, вибачай, для мене lived experience - я в Польщі більш часу провів, ніж хотів би. Навіть якщо решту моїх підшефних забути - в мене там родина, мати вже ліцензію отримала, працювати пішла...

люди дуже мало часу проводять на вулиці.

Я окремим коментарем порахував - сорян, але в тебе там сувора помилка вийшла.

Що до статистики крадіжок - в Україні на початку-в середині нульових норма крадіжок була 3% від товару в магазині. Це ти цифри, які в рітейлі закладалися як те, чому не можна запобігти. (Це з врахуванням "здай сумку в камеру", хамовитих-агресивних охоронців тощо).

Але ти правий в тому, що нахабства-публічності тут набагато більше, це правда. Може, має сенс формулювати запит до правоохоронців і системних реформ правильно? Боротися не зі злочинами взагалі, а саме з нахабством? Хай крадуть та грабують, аби б тихо це робили?




Бо якщо треба боротися з нахабними організованими злочинцями (той упир шампунь скидає в мішок не тому, що бідосі нема де помитися - а тому, що він це віднесе черговому в'єтнамцю-фіксеру, який продасть це на ФБ Маркетплейс) - то треба наймати не скільки патрульних ("наймають сильних, а питають як з розумних"), скільки детективів, які будуть торбити фенсерів, які вже будуть здавати подільників (і підводити їх під criminal consipracy, а не під misdemeanor theft).

Так можна, я знаю, наш шеф поліції так вмів! Шкода що на пенсію йде, сподіваюсь, наступний буде не гірше! (Ти наступного разу заїжджай до нас на Сантана Роу повечеряти - це найближчий до "великої міської Європи" dining & walking експіріенс, який можна отримати в Долині, якщо не в Каліфорнії взагалі).



"В Ряшеві, здаєтся, якось забули торбу з речами десь в молі, згадали через годину, прийшли і забрали... Але це не показник, таке у мене і тут ставалося. "

Чисто в плані anecdote - я якось ще в Луганську так заїбався за кермом, що забув машину заглушити і ключі в замку запалення залишив. Десь пару годин під під'їздом вона торкотіла, аж поки я не прокинувся, і не зрозумів, як я затупив. :)
Edited Date: 2024-02-09 02:31 am (UTC)

Date: 2024-02-09 08:05 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
а Варшаву в плані безпеки себе і свого майна я виберу понад Сан Франциско, Чикаго, НЙ, навіть Сіетл.

Ось на рахунок Сіетлу я не впевнений, але цікаво, що ти не додав в перелік СХ. І таки правильно не додав - моя proverbial коробка з телефоном лежала просто неба в Midtown SJ біля тижня, поки я додому не повернувся. (Чортів Амазон залишає посилки просто неба регулярно!)

Скільки та коробка пролежить будь-де в Варшаві - наступного разу можеш провести експеримент. Час, підозрюю, буде в хвилинах рахуватися. Це не кажучи про те, що гаманець з кармана поцуплять такі ймовірніше в Варшаві (чи навіть в Києві), а не в СХ. (Але поцуплять його чемно і тихо, а не як це роблять нахабні шопліфтери в СФ - це правда!)

Corollary, який мене дратує: в наших умовах можна добитися суттєвого зниження рівня крадіжок (не пограбувань, а саме крадіжок) просто припинивши ризиковану поведінку в поводженні з майном: не залишати посилки просто неба, не залишати інструменти в кузові траку, не залишати велосипеди на бек'ярді з символічним парканом. Це норма для невеличкого містечка чи села, а ми живемо в 8-мільйонній агломерації.

(Я завтра на принцип сфотографую, наскільки пофігистично мої сусіди поводяться з майном...)



Я виходив з почутої від копів цифри, що в околицях Вест Окланд БАРТу щовечора стається пара пограбувань

Це цілком резонна цифра. Але в реалі - якщо не фантазувати про "добу на вулиці на півтора землекопа з десятками відсотків" - то більше часу/людей на вулиці ніяк цифри пограбувань не збільшить. Навпаки - ризики для кожної людини будуть менше, а не більше.


По купі причин - починаючи від того, що натовп відлякує саме грабіжників (але притягує кишенькових крадіїв), і закінчуючи тим що грабіжники НЕ працюють overtime (отримали гроші на дозу і пішли упариватися, засветилися і звинтили не чекаючи копів тощо).

Перераховувати на добу - само по собі некоректно, бо це грабіжники - це не сила природи, яка пропорційно аффектить усіх потенційних жертв, претензії до статистики повинні починатися тут. :)


Тобто реальні цифри - ті самі "раз-два на рік стати свідком злочину взагалі, і можливе декілька раз за життя стати жертвою", про які ти кажеш, і це оцінка зверху - збільшення людей на вулицях її поменшить. Це, підкреслю, злочину взагалі, не пограбування чи вбивства, сюди потраплять куди більш вегетаріанські шоплфітинги.

Але навіть так, різниця між первоначальною оцінкою (ти самі "десятки відсотків на добу") і реальністю - таки в багато порядків.

І що цікаво - та ж сама різниця в пере-оцінці впливу поганців на персональне життя стосується і агресивних расистів в Алабамі (в реалі - норма "раз за рік свідком максимум")

Тут ми погодимося? я хочу знайти common ground, ніж переходити до подальших спостережень та теорій...
Edited Date: 2024-02-09 09:20 pm (UTC)

Date: 2024-02-10 12:38 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Ну, або молодим жінкам правильно вибирати одяг і поведінку, щоби уникнути харасменту і зґвалтування.

Тут ти неправий - більшість харасменту та зґвалтувань відбувається з боку знайомих, незалежно від одягу. Але то таке, лірика.

екстраполювати нинішні півгодини вдень і 10 хв ввечері до доби

Як раз тут твої претензії до статистики - я б застосував дзеркально. Як раз тому, що і грабіжники-географія не скейляться зі скейлінгом часу на вулиці, і ранок != вечір, і тому я як раз ставів під сумнів ці жахи в "десятки відсотків".

Але я тут не хочу забити - це важливий момент, який я спостерігаю з обох боків дискусії, і який веде до не дуже доброї ситуації.

В популярних нарративах - анти-кримінальних чи анти-расистських, я чую в першу чергу посилання на ситуації з прямою інтерперсональною агресією - і як наслідок, вся увага привертається саме до них (навіть не до реальних ситуацій часто, а до "кін та книг").

Левова частка сил і ресурсів кидається на вирішення саме цих ситуацій, і проблему не вирішуючи (бо Garbage In - Garbage Out), і нові проблеми створюючи. Системні проблеми і їх вплив на конкретних людей - при тому ігноруються нафіг, чи навіть виправдовуються.

Приклади:
- поліцейський профайлінг (боронимо район від потенційних агресорів, які існують, але ризики від яких населення перебільшує)
- заборона відправляти disruptive students до detention (боронимо студентів від свавілля адміністрації, яке існує, але ризики якого перебільшені).

Нюанси навіть не розписую - ти, підозрюю, краще за мене знаєш це.


І тут виникає серйозна проблема - "мої перебільшення неважливі" (це подвійні стандарти) вс "давайте щоб було чесно, реагувати на перебільшення з обох боків" (це явна фігня).
Edited Date: 2024-02-10 01:04 am (UTC)

Date: 2024-02-10 03:28 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
По–перше, "зі знайомими" ≠ "незалежно від одягу", і тим більше, не те ж саме, що незалежно від поведінки. Якраз в першу чергу залежно від поведінки.

Тут таки помилка. Більшість насильства - таки не залежить від одягу і поведінки, бо відбувається з рідними та партнерами. Ні, можна, звісно, сказати, що "ти за нього заміж вийшла/зустрічалася з ним - це вже проблемна поведінка", але це натяжка, як на мене. Я вже не кажу про поведінку типу "а не треба було народитися в цій родині".

(Як я чув від деяких - освічених і небідних - українців: "Як так дружина може відмовити у сексі? як це злочин її примушувати? а нафіга тоді одружуватися?" І тут таку публіку теж не так щоб важко відшукати - навіть в бей еріа. :( )

Тут знову кіно псує картину - зґвалтування малює нам злочинця-stalker'а, чи агресивного бандюгана, який на вулиці вночі жертву підстерігає. Але їх меншість, більшість - це Вася-сусід, який після роботи хлопнув стакан і пішов трахати дружину, навіть якщо дружина того сексу не хоче.





Згадані hypotheticals я заповнюю в зокрема з почутого і побаченого в байках, новинах і фільмах, де завжди забагато драми.

Людей, які проводять на вулиці по 12 годин - вистачає з головою. Ті самі дорожні робочі, прибиральники тощо. Навіть нелегальні торговці цигарками! Вони явно не потрапляють в халепу з ймовірністю 10% за зміну.

Але кіно перемагає реальність при оцінці ризиків -і саме це я бачу як коріння одній із суворих проблем.





Так правильно. У мене претензії до інтерпресональної агресії, тому і мова про неї.

Отож бо і воно. Коли одна людина має ці претензії в розмові за чаєм - це окей. Коли більшість людей мають ті ж самі претензії - і будують policies/обирають політиків/приймають закони, виходячи з цих переоцінок, то тут починається піпець.

І фокусування на індивідуальних випадках - як раз робить діалог дуже складним, якщо не неможливим. Бо індивідуальні випадки - це те, що в першу чергу трапляється "з нами", а не "з ними" (бо те, що трапляється "з ними" - ми знаємо в першу чергу з "книг та кін"). І привіт, байас і упередженість.

І без глобальних causes - теж не можливо, бо якщо їх ігнорувати, вони до тебе підкрадуться і відкусять пів-дупи (привіт тим, хто ігнорував російську імперськість весь цей час - від 90-х до "підготовки до шашликів").


Тепер, собсна, call to action - якщо ми знайдемо, як корегувати оцінку ризиків, наближаючи її до реальної в нашому спілкуванні, то з'явиться шанс це зробити on scale. Бо якщо цього не робити - нас чекають цікаві гойдалки, притрушені тим фактом, що від 40хв від нас вже, як правило, живуть песоголовці, про яких нам практично нічого не відомо, а ми так чи інакше, приймаємо рішення, які в підсумку впливають і на каунті, і на штат, і на країну...
Edited Date: 2024-02-10 03:35 am (UTC)

Date: 2024-02-11 05:48 pm (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Так от, я впевнений, що продавці "цигарок" (якщо вони з правильної банди)

Якої банди? які лапки? я реально про людей, які цигарками вроздріб торгують - як в нас колись бабусі-дідусі.

Натякаю: нехай шанси тебе стати жертвою нападу у твоєму районі в Луганську початку девʼяностих були нульовими, то чи означає це хоч щось про мої шанси там же?

Камон - це ж ти самі проблеми з маніпулюванням статистикою, які ти мені (заслужено!) ставив на вид.

Від "шанси людини взагалі отримати проблеми в районі" переходимо до "шанси ЧУЖИНЦЯ отримати проблеми в районі". Хоча в реальності головна проблема це "шанси місцевих - жителів та працівників - отримати проблеми в районі".

Якщо так переформулювати - то в нас розбіжностей що до шансів може і не бути (я, як мінімум, не буду заперечувати, даних в мене нема ні за, ні проти), але це ж таки маніпулювання статистикою, тому що кількість "чужинців" в загальній виборці "людей на вулиці в цьому районі" як раз дуже мала.

Це я не до того, що чужинців не треба захищати - це виключно до питання проблем зі статистикою, за які ти мені робив заслужені зауваження. В мене трохи від цій ситуації підгоріло, вибач. :)

Edited Date: 2024-02-11 10:55 pm (UTC)

Date: 2024-02-11 11:54 pm (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Я, взагалі, вів мову про Штати, де такого давно нема

Емм, друже, сорян, але ти не в курсі. Серйозно не в курсі. Тобі навіть далеко не треба їхати, щоб тих торговців побачити - це мені треба 40-50 хвилин пхатися на Північ/Схід. (Може, звісно за останні декілька місяців їх і вивели - тут я повинен почЕкати темпоральний байас, але це 100% не "давно такого нема").

В НЙ я теж їх своїми очима бачив пару років тому... Що мене здивувало - так те, що там це настільки популярно, що для цигарок поштучно навіть є слово окреме в місцевому слензі: "a loosie".


Так я з самого початку про це

Самий початок: "[шанс бути] пограбованим ... якщо дивитися на добу, а не десять хвилин між транспортом і хатою ... буде в цілих процентах, а то і в десятках. А вже для більших бізнесів, якщо додати крадіжки, а не лише збройне пограбування, то шанс буде під 100% на день, там середня кількість злочинів щодня буде відчутно більше одиниці.

Продовження: "Я ж пишу: це якщо брати на добу перебування на вулиці, а не на 5 хв. Тобто, відносно низька інтегральна імовірність бути пограбованим там не тому, що настільки безпечно, а тому, що люди дуже мало часу проводять на вулиці. "


Про чужинців там не було нічого, виключно про час. (І приклад людей, які проводять той час - як раз це заяву про "десятки відсотків" спростовує.)

Чужинці - тільки-но з'явилися. (Ну, з натяжкою можна під чужинців підвести концепцію "лоха у Львові" - хоча "лох" та "чужинець" зовсім неідентичні поняття, об'єднує їх лише те, що це меншість у виборці.)


Ні, не зрозумій мене неправильно, я не проти того, щоб змінювати позицію, якщо відомі мені факти змінюються/пригадуються. Але це ж треба якось проговорити - ну, типу "так, тут треба уточнити, я не тільки про час, я ще хочу це обмежити тільки малою частиною виборки", ні?

(це я так, в порядку чека байасів/прополки ментальних баобабів, так-то ми давно перейшли вже в режим не дуже важливого оффтопіку...)

Edited Date: 2024-02-12 12:20 am (UTC)

Date: 2024-02-12 02:30 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
З відсотками розібралися і добре. Дякую!

Що до коріння античорних поглядів - ця теорія спростовується тим фактом, що до початку цієї всій хуйні античорний расизм був набагато сильніший. Тобто не можна виключати, що цей фактор вплине на ненульову кількість людей - але відносна вага того фактору під СЕРЙОЗНИМ сумнівом.



А що до булінгу - то зараз в мене трохи часу є, я спочатку зроблю дісклеймер, а потім відпишусь про системний расизм.


Дікслеймер: до педагогики в Окланді я мало дотичний, певний досвід викладання в мене є, але дуже обмежений, і він 100% не відноситься до цієї частини Бей Еріа. Тому take it with a grain of salt - навіть якщо в інструментарії я впевнений, то не факт, що в мене є адекватні вхідні дані.


Про системний расизм: наскільки я знаю, в Окланді заборонили виганяти/карати disruptive students, якщо в них нема інших грихів (на відміну від Сан Матео чи Санта Клара каунтіз). В силу історичних причин маємо чисельну доминацію групи "чорні" - і як за таких умов уникнути булінгу меншин, я, якщо чесно не знаю. Бо "більшість булить меншість" це нормальний (в статистичному, не в моральному плані) стан речей, хоч в Окланді, хоч в Купертино. І щоб його уникнути, чи хоча б мінімізувати - треба додатково щось робити.

Так що виходить хоч і локальний, але системний расизм.


Іронічно, сцк - інтенту-наміру нема, а результат - хуйня з під-коня, пардон май френч. І тут я консистентно заявляю, що систему таки надо фіксити, можливо таки з повернення покарань для disruptive students? А можливо з якихось ще нюансів, про які я ще не чув?

(тим більш, що практична можливість змін на краще в плані ресурсів та моралі - перевірена сусідніми каунтіз, та ж сама Бей Еріа, не песоголовці, не мутанти з трьома ногами тут живуть - поїхати, подивитися і повчитися цілком реально, так?)



P.S. А ще з офтопику вийшло гарне спостереження про те, що не усі злочини - однаково сприймаються. Тепер можна дивитися на дії поліції і влади: "а чи з тими злочинами ви боретеся? чи з іншими, не настільки важливими, за які простіше підвищення отримати?" Там системних питань теж дофіга.
Edited Date: 2024-02-12 02:33 am (UTC)

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-12 03:35 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-12 07:06 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-12 11:20 pm (UTC) - Expand

Date: 2024-02-11 05:57 pm (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
насильство буває далеко не лише фізичне, що емоційного і психічного насильства чи не більше, і наслідки його ще гірш

При тому, що я погоджуюсь, що емоційне, психічне, економічне насильство існує (але чоловікам як групі тут би як раз краще б не привертати до себе увагу, щоб не запрофайлили зайвий раз :) ) - я б не поспішав робити висновок, що гірше.

Тут є простий тест: "що ти, імярек, обереш? щоб я тебе цькував, ображав, знущався з тебе - чи щоб я тебе уїбав як слід?" Я ще не бачив людину, яка обрала варіант "уїбав". Це не значить, що фізичне насильство гірше - це той випадок, коли "усі гірші".

Якщо "впадати на умняк", том можна сказати: "Це хибна дихотомія".

Date: 2024-02-11 08:11 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Ні-ні-ні, вона як раз дотична нашої теми про "злочини, яких намагаємося уникати".

Якщо намагаємося уникати вандалізму, биття вікон в машинах, пограбування, оптового шопліфтингу тощо - профайлінг тупо неефективний.

(Реально ж не працює - усіх по самі помідори профайлили ще в 90х, а сам кажеш, що відчуття безпеки це не приносило тоді, і не приносить зараз - бо профайлинг бореться з іншими злочинами, які, сам кажеш, на відчуття безпеки не впливають.)

Сьогодні життя підкинуло сумну іронію - на вигляд не-бідні білі та азійські підлітки під час святкування азійського нового року спалили автівку в СФ:

https://twitter.com/michael_vandi/status/1756550257851449372?s=20

Навіть залишаючи за кадром питання "де була поліція під час масових гулянь, де вона потрібна на випадок давки та заворушень?" - питання "як би допоміг профайлінг в цьому випадку" стоїть ребром.

(І на відсутність ресурсів в поліції СФ скаржитися не можна, бабла в них як в невеликої армії, людей теж вистачає - не так давно вони скейтерів ганяли, аж гай шумів.)
Edited Date: 2024-02-11 05:49 pm (UTC)

Date: 2024-02-10 01:01 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Цікаво, що на відчуття особистої безпеки (у мене і, наскільки я знаю, далеко не тільки) сам факт зникенння майна означає набагато менше, ніж насильство, навіть по відношенню до речей.

Я тут 100% погоджуюсь! Але що ми бачимо в реалі?

В реалі в нас є декілька сотень пограбувань, які роблять декілька десятків грабіжників - цілком реально до кожного приставити копа. Але замість того ті копи трусять автівки лівих громадян, викликаючи роздратування і не приносячи результату.

Можна не ганятися за дрібними шопліфтерами, і не шукати наркотики по карманам - а арештовувати одразу фенсерів, оптових грабіжників та нахабних крадіїв з авто, ловлячи усіх їх "на живця"/через засідки/агентурну роботу. (Так можна, я навіть в частині Бей Еріа таке бачив!)

Можна не морочитися з порогом misdemeanor theft - в купі штатів він такий самий, його зниження веде до перенавантаження поліції і потенційних зловживань - а карати саме хуліганку.

Хуліганів навіть можна просто під адмінарешт саджати, не ламаючи життя кримінальним вироком - я таке навіть в бідній Україні бачив! це працює!

І це я навіть не кажу про психлікарні для психічно хворих неадекватів.

І саме це принесе (а деінде і зараз вже приносить!) бажаний результат - професійні злодії переключаться на більш тихий кримінал, крадіжок стане більше, а порядку - теж більше, як не дивно.

Але як сказати населенню: "вам не потрібні ті 100 копів, яких ви найняли, щоб відчувати себе безпечніше від виду уніформи - вам потрібні 20 детективів, які тут все розмотають за три роки, при тому бажано юрисдикцію і бюджети по містам не розділяти, а працювати разом всією агломерацією" - я не знаю.



Щоб скомпенсувати байас - розгляну ту ж саму проблему в освіті.

Люди бачать інтерперсональний шкандаль: вчитель відправив чорного учня в detention несправедливо. Вау! Інтерперсональна агресія! Давайте з нею боротися! Дивимося на цифри - чорних учнів в 10 раз в детеншені більше.

(По розміру вибірки ніхто не нормує, звісно, навіть якщо на одного білого учня на районі - 10 чорних, реальні ризики та вплив для конкретного учня ніхто не рахує. Щоб пронормувати по економичному становищу тощо - взагалі мова не йде, то складне.)

Як результат - хоба і заборонили в Окленді відправляти disruptive учнів в детеншн. Профіт! (ніт, звісно - в результаті не профіт, а повна хуйня в першу чергу для домінантної по кількості чорної групи, для решти студентів)

І фіг його зна, як переключити увагу людей з інтерперсонального конфлікту, який їх обурює - на реальні проблеми? Як примусити їх прислуховуватися до авторитетів і експертів? Що може примусити людину, яка відкриває рота на расові теми - прочитати хоча б МЛК і Болдуіна?

Відповідей, на жаль, в мене нема...

Edited Date: 2024-02-10 01:29 am (UTC)

Date: 2024-02-19 02:40 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Непомітний шопліфтер –– не страшно, людина, яка, навіть коли її побачили, продовжує красти, ще й погрожує працівникам "попробуйте мене спиніть, грьобані расистські білі свині" (sic!) –– оце страшно.

Життя - найкращий сценарист. Сьогодні побачив чувака, який пральні засоби засовував собі до наплічника, не ховаючись. Повідомив адміністрацію. Усім пофіг, на чувака навіть ніхто не подивився.

Прикол в том, що чувак - white as a snowflake.

Які висновки можна з цього зробити?

1. До білих крадіїв довбані расисти ставляться в режимі сприяння - це ж не чорні?
2. Нарешті настала расова рівність - на крадіїв усіх кольорів пофіг?
3. Адміністрація - тупі лохобани, якім ліньки втілити базові анті-крадіжні засоби, які ми бачимо в будь-якому польському-бельгійському-українському супермаркеті?
4. Адміністрація - жадібні капіталісти, які зекономили копійку на сек'юріті, отримали річний бонус, а далі трава не рости?
5. Ваш варіант?

Date: 2024-02-09 08:23 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
що поза великими варшавами і вроцлавами, в маленьких містечках підкарпатського воєводства, все настільки лубочно-гарно

Це правда. Гілрой та інші міста я наводжу виключно як приклад того, що узагальнювати особистий досвід на всю Бей Ерію не є коректно, бо інакше буде "в мене така ж сама нога, але не болить".

(Я ж собсна тебе і слухаю уважно, щоб чЕкати власні байаси і не розповідати, яке в Бей Еріа взагалі чудове та безпечне життя. Хоча б екстраполюючі власний досвід - міг би, але не вважаю це коректним.)


P.S. Трохи про чудовий і безпечний Краков: після СХ мене в центрі Кракову муляли очі грати на вікнах перших поверхів. В СХ це дичина, а там часто трапляється. Ось, спотчекнув на гугл-мапі:

Edited Date: 2024-02-09 08:38 am (UTC)

Date: 2024-02-09 05:19 pm (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Мій поінт в тому, що ось саме ці ґрати не обовʼязково привʼязані до рівня злочинності, а запросто можуть бути там, бо вже понад сто років так заведено.

Я там бачив грати і на новобудівлях (та і в в Україні теж). Але це я не до того, що там crime-ridden hellscape (хоча таємних крадіжок в Європах дійсно вистачає).

Це я до пойнту в попередньому допису - базові правила по охороні майна зменшують кількість крадіжок.

P.S. Ну і про заведено - ти правий. Як-ніяк, Європа вчилася жити в містах тисячі років - включно з ідеями "не треба залишати почтові посилки просто неба", "грати на вікнах заважають крадіям", та всій інший вищій математиці, яку ми поки що не можемо опанувати. :)
Edited Date: 2024-02-09 05:25 pm (UTC)

Date: 2024-02-10 03:40 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Я ж правильно розумію, що вандалізм - це не той "поганий" злочин, якого ми хочемо уникати? Відносно нових неестетичних ґрат там теж вистачало - хоча, звісно, може це залишок 90-х чи навіть 00-х?

Темпоральні байаси теж треба чЕкати - особливо в наш час, коли все драматично змінюється буквально за роки (тут з того, що бачив, в нашій індустрії за останні три роки дуже позитивно все змінилось в плані гендерної інклюзії - особливо в стартапах тут і в Україні в індустрії взагалі. Чисто потрепатися - як думаєш, чому? :) )

Profile

malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan

July 2025

S M T W T F S
  1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 13th, 2025 05:02 am
Powered by Dreamwidth Studios