різне

Jan. 31st, 2024 05:26 pm
malyj_gorgan: (Default)
[personal profile] malyj_gorgan
1. Виглядає, що з наступного понеділка знову на роботу. Після Амазону воно, звичайно, не гроші... але зате команда, ніби, хороша, можна працювати з дому, а якщо не з дому, то хвилин 35 їхати, цілком менеджбл.
1а. Так у мене і не склалося отримати допомогу з безробіття. Якось там все дуже складно: все заповниш, а вони кажуть, що у них "залишилися питання", треба призначити апоінтмент, вони подзвонять. Прочекав два тижні до апоінтменту, вчора зранку телефон дренькнув і все.... а віддзвонити –– ніфіга неможливо. І що з тим всім робити далі, зовсім неясно. Ну мені ок, я без роботи просидів рівно місяць, а як люди, яким без того реально ніяк?

2. Прийняв участь в локальному політичному житті -- на виході з магазину дав себе спіймати чуваку, який збирав підписи на всякі політичні рухи. Підписав пару ініціатив. Одна -- локальна для нашого графства, щоби звільнити нашу пані прокурора Памелу Прайс. Друга –– посилення криміналізації фентанилу, включно з класифікацією зберігання як злочину, а не дрібного хуліганства, ну і, заодно, усунення порогу в $950, нижче якого крадіжка –– не кримінальний злочин. Побачимо, що з того вийде. Там у чувака, який збирав підписи, була ще третя ініціатива, щоби додати курс з персональних фінансів до обовʼязкового для закінчення школи. Не став підписувати: з того, що я бачу, нічого хорошого вони тут дітей не навчать, лише поганого, ну і охоту вчитися далі відібʼють.

3. До речі, про школи. Чим більше знаю взнаю про тутешню школу зсередини, тим менше звинувачую публіку типу колумбайнівських шутерів. При цьому я не звинувачую вчителів прямо, скорше, саму систему, націлену на те, щоби максимально утримувати всередині школи навіть придурків. В умовах наших країв –– диспропорційно націлену на те, щоби утримувати в школі в першу чергу придурків, бо всі інші і самі туди ходитимуть. В інших місцевостях/демографіях, ухил може бути в інший бік, але загальна проблемність + антиінтелектуалізм ті самі. Мені якось на Кворі попадалося співзвучне. Якщо ви Квору часом читаєте, раджу пошукати серію "What is wrong with American high schools?" Озвучена у верхній статті проблематика майнорітіз у нас працює в інший бік, але поза тим все те ж саме. Основний обмін думками на тему у них був шість років тому, та і судячи за тим самим Колумбайном (і кожним першим іншим виступом на цю тему в кіно чи літературі останніх десятиліть) це не недавнє явище. Як хтось прекрасно висловився на Кворі в коментах: "High school is a hormone driven cesspool of lost people."
Це колись/у нас все було інакше? Чи це мені в дитинстві так пощастило зі школою? Чи це мені пощастило особисто не бути легкою мішенню? Чи все було не краще, просто, памʼять витіснила погане? (Хоча це вже навряд -- погане про систему і всяке навколоідеологічне нікуди не витіснилося, досі на місці.) Повний набір расизмів і нетерпимостей, замішаний на зневазі до навчання. Як з цим боротися?..

4. А з України новини такі, що писати про них зовсім не хочеться. Земляки, хто на місці і з тим всім бореться, і на фронті, і в тилу, ви всі герої, наша дрібна допомога -- дрібничка. Але хай цю дрібничку, але ми продовжимо слати.

Date: 2024-02-04 04:23 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Класова штука є (навіть власне дитинство пригадую!), але є не тільки вона. Яка там класова компонента в булінгу в Купертино чи Тібуроні (Тібуроні, Карл!)?

останню історію буквально минулого тижня почув - до речі, чому, коли твою дітину булить син ВП самсунгу, то достукатися до принципала одразу стає набагато важче? класова компонента "наоборот"?


А з іншого боку - таки є системний расизм (racism by impact), без особистих злих намірів, але який люди на собі відчувають, і на який вже реагують, часто погано, з стереотипізацією, узагальненями і усілякими -измами. (Ось хіспаників на кордоні влада гнобить, в Сенаті вже готовий анти-іміграційний біпартизанський законопроект, на DACA навіть демократи забили болт - а українцям-мігрантам викатили червону дорожкам, тут тобі і U4U, тут тобі і TPS... Є за що хіспаникам українців не любити - і це, на жаль, виливається як раз в расизм інтерперсональний...)

"Те, що ти жертва - не значить, що ти гарна людина."


І нас це теж торкається - в Україні і країнах Балтії я чув і навіть особисто зтикався з випадками цькування російськомовних, біженців з Донбасу тощо (хоча, звісно, це не те, про що каже російська пропаганда - але нема правди діти, трапляється таке... а починаєш про це говорити - так одразу ти совок, агент Кремля, манкурт). Та і до мене особисто, підозрюю, у Вроцлаві місцевий упир доїбався не в останню чергу тому, що почув не польську мову.

(мені-то в принципі пофіг, хоча життя в мене набагато краще ніж в СРСР, але якщо б на моєму місці була б чиясь дитина? як би батьки реагували? таки підозрюю, що саме батьківський інстинкт примушує по різному дивитися на "трапилося зі мною" вс "трапилося з дитиною".)



Сумний висновок - хто шукає школу без булінгу, то в США буде важко це знайти. Навіть багаті і білі/азійські райони - від цього страждають. Єдине, на що тут можуть спромогтися - це знизити частоту та прояви цього булінгу (наприклад, не арматурою тебе пиздять кожен день, а іноді вербально цькують). :(
Edited Date: 2024-02-04 04:25 am (UTC)

Date: 2024-02-04 06:39 pm (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
на моїй памʼятї (навіть в пострадянські часи) було лише навпаки

Тут може бути байас - з одного боку, персональні історії, звісно, може і не було нагоди почути, але ж цькування школярів у виконанні Ірини Фаріон транслювалося на всю націю! Якщо ти дійсно того не чув - друже, я тобі заздрю! "Кинути все, і поїхати в Урюпинськ..."



Але про булінг російськомовних я кажу не в тому плані, що "ужас, що робиться, усчємляють!" Я кажу це для ілюстрації феномену, який є суто статистичним (а зверху ще часто притрушений байасами).

Є дві групи, Червона та Блакитна. хай в Червоній групі А є 1% блакитно-фобів. Це небагато, це природний рівень. Ймовірність для "червоного" побачити прояв блакитно-фобії - невеликий, особливо з поправкою того, що ці прояви не завжди є публічними, такими, що ретранслюються на всю популяцію.

А ось ймовірність блакитного особисто зіткнутися з "блакитно-фобією" - наближається до одиниці!

Тепер додаємо до цього феномену зворотній - хай в Блакитній групі є 1% червоно-фобів... Nuff said, I guess?



І це тільки ІНТЕРПЕРСОНАЛЬНЕ ставлення - а є ще і СИСТЕМНІ фобії/-изми/утиски... (Тут приклад з українцями і росіянами-російськомовними як раз гарна ілюстрація - з одного боку століття системних утисків, до яких конкретна російськомовна людина може бути причасна хиба що як бенефіціар. З другого боку є українці, які століттями відчували ці системні утиски особисто. А з третього боку - персональні інтеракції, в яких обидві сторони чисто статистично зіткнуться з -измами рано чи пізно.)


Позитивний момент (щоб не все було про doom and gloom) - робота над системними проблемами, хоч і мало впливає на проблеми інтерперсональні, але життя таки покращує суттєво.


Тут знову приклад з життя: українофобії у поляків дофіга, історичних резонів в них для цього вистачає. Але системна робота таки дає плоди - бути біженцем у Вроцлаві-2022 таки краще, ніж у Києві-2014 - і зняти житло, і найти роботу, і вивчити мову набагато простіше саме в силу системного подходу до цих питань.

Але інтерперсональної українофобії ("by intent") в Польщі більше, ніж русо- чи донбасо-фобії в Україні (як мінімум - по моїм особистим спостереженням)!

Такі справи.
(shrug)

Edited Date: 2024-02-04 07:52 pm (UTC)

Date: 2024-02-05 06:28 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Ти можеш вважати його настільки ж важливим, я можу вважати не настільки ж, але, думаю, ми погодимося, що це достатньо різні явища, щоби їх розділяти.

Те, що їх треба розділяти - це 100%. Для того я і наполягаю на важливості термінології - бо якщо нема понятійного апарату, то бачити і тим більш розрізняти явища в нас не вийде. (Мова - це мапа світу.)

А що до важливості системних -измів - то я можу зрозуміти тих людей, які вважають їх неважливими, якщо вони консистентні в підході (якщо б вони хоча б намагаються застосовувати одні і ті ж самі критерії як до інших, так і до власної групи).




Having said that, я повторюсь, що випадки поганої поведінки з боку українців я навожу не для того, щоб сказати, що "обоє рябоє", ні, я як раз вважаю навпаки - що російські системні утиски навіть до війни були гіршими (саме в силу системності).

Ці погані випадки я наводжу виключно як ілюстрацію статистичного (і психологичного) феномену: "-істів і -фобів дуже мало, але зіткнення з ними неминуче, бо, сцк, статистика". Саме розуміння цього феномену утримує мене від нарративів зразку "українці теж погані" (а то і гірших, на яких теоретично в мене є право, якщо я буду обмежуватися тільки lived experience). Бо те, що для тебе історії з інетику, то для мене особистий досвід моїх друзів, моєї родини, та що гріха таїти - іноді і безпосередньо мій.

Але тут я бачу іншу проблему: радити комусь брати цій "статистичний" прийом на озброєння - це ризикувати образити людину, знецінити вже її lived experience. Не кажучи вже про те, що не в усіх на це є ресурс - знання математики, вміння (і емоційни сили) абстрагуватися і теде, і тепе...

Що тут робити - я не знаю.
Edited Date: 2024-02-05 06:43 am (UTC)

Date: 2024-02-05 07:53 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
"Виправдовувати особистим досвідом" - мені здається дуже небезпечним підходом, який веде нас до реінфорсменту власних байасів.

Бо досвід - тому і особистий, що торкається нашої особи (чи нашої групи хоча б), з особистим досвідом інших ми не знайомі, максимум, нам доступні з нього уривки.

І тому цей прийом нас легко доведе до подвійних стандартів, тупо в силу дисбалансу доступної інформації. (Навіть якщо в нас наміри найкращі.)


(Приклади серед українців і внутрі-українських проблем навіть наводити ліньки - мільйон їх. Залишу це як самостійну справу для бажаючих. Тема твору: "нормальна, але задовбана життям людина не знає нюансів чужого особистого досвіду". :) )
Edited Date: 2024-02-05 04:44 pm (UTC)

Date: 2024-02-05 05:16 pm (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Людина може захотіти взнати про чужий особистий досвід, якщо ця людина сама хоче комусь вибачити якийсь проступок, центрове слово "сама", вимагати від людини такого не можна.

Цікаве питання - як завжди цю лінійку я прикладаю до себе і власної групи. Ось є в Україні питання адміністративне, мовне. Є зросійщені російськомовні українці, яким всю дорогу було все норм - і вони не думали, що їх "норм" відбувався за рахунок утиску і примусу україномовних.

Але на досвід україномовних вони не дивляться - тому що нема ані часу, ані сил, ані бажання - і як результат, нічого не змінюють, аж поки вони не отримають пильним мішком по маковці. А отримавши - починають волати про "усчємленіє". Але при тому все ж ситуація змінюється на краще в цілому. Але при тому отримуємо перегиби. Ось такий ось парадокс.



І тут питання - чи можемо ми вимагати від "усчємленних" звертати увагу на досвід людей, які живуть навколо них? (А навіть сама насмішка типу "усчємленіє" - це вже хоч м'яке, але цькування в їх бік.) Якщо можна - то не працює ідея. Якщо не можна - то треба кидати все і йти боротися з насильницькою українізацією, булінгом і шеймінгом (і одразу перед очима встає образ Траволти на Щекавиці :) ).

Скажи, непроста ситуація? І вимагати погано, і не вимагати - теж фігня виходить. Не працює ця ідея як максима, схоже.
Edited Date: 2024-02-05 05:25 pm (UTC)

Date: 2024-02-05 02:55 pm (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Не можна розказувати комусь

Ооооо! А ось тут ти як раз (підозрюю, ненавмисно) з розбігу застрибнув в кролячу нору саме системних проблем.

Чи можна згідно закону розповідати людям расистську хуйню і чи може ДЕРЖАВА за це карати?

(drum roll...)

Розповідати можна, карати (через державу) не можна! Перша поправка, сцк! Вона захищає як і білих гопників (pun intended!) з "jews will not replace us/there were positive moments in slavery" (і це ще найкраще з їх риторики), так і чорну гопоту з твого прикладу. Насварити вербально (навіть непропорційно) можна, на особистому рівні бойкотувати (навіть непропорційно) можна, а ось карати через державу - ні.

І тут нас чекає ще одна проблема: що на відміну від гопоти, адекватні люди не дуже часто задають собі питання "а хулі ти мені зробиш?" (і дарма!), а гопота як раз відсутність реального покарання (а не "з вчителем поговорили") відчуває чудово!

Так, раніше інтелігентним білим людям жилося простіше - закон до чорних (хоч гопників, хоч не гопників) застосовувався вибірково, якщо хтось починав вийобуватися, його можна було безкарно відпиздити чи навіть вбити. А сьогодні в нас прогрес - чорний гопник став такою ж людиною, що і білий, з такими ж правами перед законом.

І тут в нас є вибір - міняти закон/судові прецеденти чи жити далі з от цією хуйнею.
Edited Date: 2024-02-05 04:48 pm (UTC)

Date: 2024-02-05 05:21 pm (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
поняття етикету, вихованості, репутації

...відсутні у гопників, тому в спілкуванні гопників і цивілів завжди буде асиметрія. Цивіл тремтить, коли його вчитель відругає - бо виховання, етікет та репутація, а гопнику пофіг. Тупо тому що він гопник.

В ідеалі –– однаково, а в реалі я бачу надто багато порушень цеї симетрії.

А це як раз питання вишеописаного статистичного феномену - бачимо ми в першу чергу те, що нас особисто торкається. А те що не торкається - не бачимо, чи бачимо і ігноруємо, бо це не зі мною.

Це я не до того кажу, що не треба гопників ставити в стойло - це просто спостереження саме за феноменом.

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-05 06:36 pm (UTC) - Expand

Date: 2024-02-04 07:58 pm (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
подібні на тебе люди десь є жертвами, не означає, що ти не агресор.

Мій пойнт як раз в тому ж самому напрямку лежить - навіть якщо ти особисто жертва (а хз, в кого які в житті обставини, біографію інших людей - навіть гопників та уркаганів - нам не доповідають), навіть якщо ти особисто потерпав від системних чи інтерперсональних проблем, то твою агресію це ніяк не виправдовує.

Пояснює - так. Виправдовує - ні. (Часто ці дві речі люди плутають, і тому я хочу свою позицію зафіксувати.)
Edited Date: 2024-02-04 07:58 pm (UTC)

Date: 2024-02-05 05:42 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Я думаю, що про американські расові реалії треба слухати в першу чергу people of color - і я від знайомих одноразово чув, що в певних аспектах Бей Ерія гірша за Джорджію. (Не зрозумій неправильно, я не кажу, що в нас тут hellscape, в якихось питаннях в нас є прогрес, але в інших - таки сумно все.)

Я для себе вирішив бути ДУУУЖЕ обережним в оцінках "за інші групи", бо статистика "відчуття на власної шкірі", яку я описав вище - сука безжалісна. :(

(Ну, тобто я можу зрозуміти ідею "до біса lived experience, дивимося тільки на статистику" - але це ж в обидві боки повинно працювати, інакше вийдуть подвійні стандарти, ні?)
Edited Date: 2024-02-05 06:42 am (UTC)

Date: 2024-02-05 07:42 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
) не тому, що вони тупе озлоблене псевдопропагандою чмо (як я вважаю), а тому, що їх довели до емоційного зриву якісь невідомі мені вороги

Я б не зводив все до цієї дихотомії. По-перше, в черговий раз відмічу, що "доводити" можуть і не вороги (яких практично і немає), а тупо обставини.

Більш того, можно бути тупим озлобленим чмом, і мати при цьому об'єктивні обставини-проблеми. Приклад з українцями-антисемитами чи анти-ромами - чудово це ілюструє. Об'єктивні проблеми в українців є. Ці проблеми доводять їх до -фобій та -измів. (Навіть без пропаганди - тупість, озлобленість і агресія до "інших груп" це природний стан речей, на жаль.)


І це, як на мене, значить лише те, що

(а) тупе озлоблене чмо треба заганяти в рамки, якщо воно намагається бикувати (якщо треба - силою), не виправдовуючи це обставинами,
(б) об'єктивні проблеми треба обговорювати, окреслювати, вимірювати і вирішувати.

Але утримувати ці дві думки в голові одночасно - не просто, дуже не просто, без жартів.
Edited Date: 2024-02-05 02:45 pm (UTC)

Date: 2024-02-08 01:40 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
я дуже по іншому ставлюся до расистських вчинків і висловів чорного пацана, який оце переїхав з центральної Алабами, донедавна відчуваючи ставлення людей, які би з радістю повернули Джим Кроу, і до таких самих дій і слів чорного пацана з Окленду

...

можна дати тимчасову скидку на емоційну упередженість людини, у якої ... друга ... зацькували куклукскланівці


ПочЕкаю навіть не байаси, а фреймворк, який ми застосуємо до питання.

З одного боку, можна запитати, а чому ми думаємо, що тут мало людей, які хочуть повернення Джима Кроу? Редлайнінг в наших краях був не так давно, а де-факто - і досі трапляється.


Чув історію, як чорна пара прибрала фото, коли продавала дім, запросила білого друга проводити стейджинг - і отримала оцінку та офери на пару сотен тищ більше, ніж оригінально? Та і ідеї типу "давайте цих чорних засунемо в окремі школи, щоб вони не заважали нам", "навіщо цих гватемальців взагалі в США пускають" - мають у нас ненульову популярність. Навіть тут певні наші спільні дрім-знайомі (в моєму випадку навіть колишні колеги) зашкварилися.




А з іншого боку - в цих питаннях та історіях є ключова помилка. Ми оцінюємо дії поганців і їх вплив на людей, в той час, коли цих поганців - одиниці відсотків (якщо не долі відсотка)? Скільки там куклусклановців збирається щорічно в Алабамі? 150 людей? Це ж ні про що, якщо чесно. Ризик impact-у від них - мінімальний. Так, на достатньо довгому інтервалі часу ймовірність побачити це - наближається до 1 (в будь-який групі, при тому), але day-to-day impact - мінімальний.

(І це торкається не тільки куклускланівців та чорних - це торкається будь-яких груп взагалі. Шанс бути пограбованим/вбитим в конкретний день навіть в поганих районах - долі відсотка.)

А ось day-to-day impact від СИСТЕМНИХ -измів (який проявляється в проблемах з housing, safety, healthcare - including mental healthcare, generational wealth accumulation et cetera) - як раз колосальний, не помітити його можна, тільки якщо спеціально його ігнорувати, або знецінювати. Але чомусь поправку на нього ми не беремо - може, тому що він не так давить на емоції, як інтерперсональна агресія?

хз, насправді. Але феномен такий є, і я б пропонував робити поправку на нього, сапати ті ментальні баобаби, так би мовити. :)

Date: 2024-02-09 12:18 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Поправка математики: "вбитим" -- так, а вже пограбованим, в тому ж Вест Окленді..., або Південно Західному Окленді, якщо дивитися на добу, а не десять хвилин між транспортом і хатою, то шанс там буде в цілих процентах, а то і в десятках.

Ти впевнений? Ймовірність бути пограбованим за добу аж в 10% - це скільки раз в середньому людину грабують за рік? більше 30? Щось не б'є математика...

Реально - навіть в найпоганіших районах жертвою пограбування люди в середньому стають не кожен рік. Я спеціально чекнув - найгірша в кримінальному плані Oakland Police Area 2 має 57 тищ населення і 367 пограбувань за рік. Це 0.000017512 пограбувань на людину за день в середньому. Які десятки відсотків на добу?

Це, при тому, не той злочин, який поліції ліняться рапортувати - якщо там і є underreporting, то явно не на порядки, так? Навіть якщо потенційні жертви почнуть 24/7 проводити на вулиці - грабіжникам треба їсти, спати (та і зловити їх буде простіше). Так що щось не те виходить з математикою... (Нагадаю, що з ккк в алабамі - та ж сама фігня, ймовірність персонально потерпати в будь-який день наближається до 0.)



А що до крадіжок - то я так, я згоден, ймовірність того, що будь-який супермаркет/молл в будь-якому місті будь-якої країні щоденно обкрадають - наближається до одиниці. Це торкається і страшного Окланду, і гламурного Стенфорд Шопінг Центру в Пало Альто, і не менш гламурної Галереї Домініканської у Вроцлаві, і Абсолюту в довоєнному Луганську, і Фори в сьогоднішніх Чернівцях.



Але з крадіжками є ще цікавий момент. Ти не вірив європейській статистиці, відмовлявся вірити, що в тихій Європі крадуть не гірше, а то і краще, ніж в нас. Тут я вже приведу не статистику - ти все одно їх не віриш, а контр-нарратив:

Давеча обговорювали з сусідами чергових porch pirates. Так, це проблема, так, крадуть багато. А тепер уяві, як у Вроцлаві, Варшаві, Лондоні чи Франкфурті коробку з телефоном кладуть на тротуарі біля дому просто неба! Скільки хвилин вона там пролежить без догляду? Ото ж і воно - там всюди InPost, DPD та інші металеві ящики з замками. Охоронці, які перевіряють чеки і товари на касах самообслуговання - теж в Європах не від гарного життя завелися...





Відносно другого твого коментарю - зараз нема часу коментувати по суті, з багатьма чим я згоден, але є парадокс: коли цій всій хуйні не було, анти-чорний расизм був набагато сильніший. Go figure.
Edited Date: 2024-02-09 12:20 am (UTC)

Date: 2024-02-09 01:39 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Це я в тому плані, що не знаю, що ти хочеш сказати своїм "ото ж б й воно" -- що очевидно вкрадуть, чи що очевидно не вкрадуть.

Не просто очевидно вкрадуть - ніхто навіть не буде вважати це крадіжкою. Це буде недбале поводження з майном. Реально ж - посилки там доставляють не "під двері на вулицю", а в спеціальні залізні ящики, що запираються. Це, вибачай, для мене lived experience - я в Польщі більш часу провів, ніж хотів би. Навіть якщо решту моїх підшефних забути - в мене там родина, мати вже ліцензію отримала, працювати пішла...

люди дуже мало часу проводять на вулиці.

Я окремим коментарем порахував - сорян, але в тебе там сувора помилка вийшла.

Що до статистики крадіжок - в Україні на початку-в середині нульових норма крадіжок була 3% від товару в магазині. Це ти цифри, які в рітейлі закладалися як те, чому не можна запобігти. (Це з врахуванням "здай сумку в камеру", хамовитих-агресивних охоронців тощо).

Але ти правий в тому, що нахабства-публічності тут набагато більше, це правда. Може, має сенс формулювати запит до правоохоронців і системних реформ правильно? Боротися не зі злочинами взагалі, а саме з нахабством? Хай крадуть та грабують, аби б тихо це робили?




Бо якщо треба боротися з нахабними організованими злочинцями (той упир шампунь скидає в мішок не тому, що бідосі нема де помитися - а тому, що він це віднесе черговому в'єтнамцю-фіксеру, який продасть це на ФБ Маркетплейс) - то треба наймати не скільки патрульних ("наймають сильних, а питають як з розумних"), скільки детективів, які будуть торбити фенсерів, які вже будуть здавати подільників (і підводити їх під criminal consipracy, а не під misdemeanor theft).

Так можна, я знаю, наш шеф поліції так вмів! Шкода що на пенсію йде, сподіваюсь, наступний буде не гірше! (Ти наступного разу заїжджай до нас на Сантана Роу повечеряти - це найближчий до "великої міської Європи" dining & walking експіріенс, який можна отримати в Долині, якщо не в Каліфорнії взагалі).



"В Ряшеві, здаєтся, якось забули торбу з речами десь в молі, згадали через годину, прийшли і забрали... Але це не показник, таке у мене і тут ставалося. "

Чисто в плані anecdote - я якось ще в Луганську так заїбався за кермом, що забув машину заглушити і ключі в замку запалення залишив. Десь пару годин під під'їздом вона торкотіла, аж поки я не прокинувся, і не зрозумів, як я затупив. :)
Edited Date: 2024-02-09 02:31 am (UTC)

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-09 08:05 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-10 12:38 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-10 03:28 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-11 05:48 pm (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-11 11:54 pm (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-12 02:30 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-12 03:35 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-12 07:06 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-12 11:20 pm (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-11 05:57 pm (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-11 08:11 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-10 01:01 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-19 02:40 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-09 08:23 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-09 05:19 pm (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-10 03:40 am (UTC) - Expand

Date: 2024-02-09 01:49 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
Я уявив тут, що грабіжники - це роботи-ніндзя, які не сплять, не їдять, не відпочивають, не паляться, якщо десь починають занадто багато грабувати...

0.000017512 пограбувань на людину в день. Хай людина проводить 24 години на вулиці, замість 10 хв. (В реалі мешканці поганих районів можуть і зараз більше 10 хв. проводити, тому що не в усіх на машини вистачає, комусь треба автобусом-бартом добиратися, але йой, най буде).

24 години на добу, 60 хвилин в годині - це 1440 хвилин або, 144 відрізків по 10 хв.
0.000017512*144=0.002521728

І це при явно нереальних - які на порядки завишають реальну небезпеку - умовах!

Так що сорі, але "десятки відсотків на добу" - це вийшло суворе (на два порядки!) перебільшення, навіть в дистопично-хеллскейпних умовах, які самі по собі ризики завищують на декілька порядків. В умовах реальних - це взагалі не має відношення до реальності, що тут, що в Алабамі (тут вже помилка буде на 4-6 порядків, без жартів).



Все так же, не помилився? (Питання тут не риторичне, бо ця арифметика підводить мене до спостережень за суворим когнітивним байасом, який є з обох боків дискусії, і який би я хотів обговорити окремо.)
Edited Date: 2024-02-09 04:46 am (UTC)

Date: 2024-02-09 02:13 am (UTC)
From: [personal profile] mprotsenko
типову для будь–якого з більших містечок Бей Ареа картинку з машинами: побите шкло, пограбовані авто.

Вибач, тут в тебе знову байас - не більших містечок Бей Еріа, а більших містечок Іст Бей та СФ. Для немаленьких Санівейла, Гілрою, та навіть для мільйонного Сан-Хозе - це нетипова картина.

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-09 04:39 am (UTC) - Expand

(no subject)

From: [personal profile] mprotsenko - Date: 2024-02-09 07:10 am (UTC) - Expand

Profile

malyj_gorgan: (Default)
malyj_gorgan

July 2025

S M T W T F S
  1 2345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Page Summary

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 5th, 2025 06:54 am
Powered by Dreamwidth Studios